facebook

Вліпили штраф і права забрали: українцям треба бути дуже уважними до використання фар

У Польщі українець втратив права за підморгування фарами на дорозі

Українець у Польщі виявив солідарність і кілька разів блимнув фарами іншим водіям, за що тепер доведеться заплатити штраф та розлучитися з правами, повідомляє 24 канал.

Факт «допомоги» зафіксовано на дорозі поблизу Кракова. Поліцейський екіпаж проводив звичайний моніторинг дорожньої ситуації поблизу Буловіце (Bulowice). Було помічено, як один із водіїв подавав сигнали іншим водіям за допомогою фар, щоб попередити про контроль. Отже, у водія виникли проблеми – його зупинили.

Водій виявився українцем, але з польськими водійськими документами. Він чудово знав місцеві ПДР, у т.ч. вимоги щодо використання приладів зовнішнього освітлення.

Водієві, прізвище якого не називається, виписали штраф у розмірі 200 злотих, що дорівнює 1870 грн та нарахували 4 штрафні бали, також пояснивши про неправомірне використання зовнішнього освітлення автомобіля. На думку поліцейських, “миготіння фарами” може допомогти, наприклад, п’яним водіям уникнути покарання за керування транспортним засобом у стані сп’яніння – поїдуть іншою вулицею або дорогою і там, не виключено, вчинять дорожньо-транспортну пригоду.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

При оформленні факту порушення з’ясувалося, що український водій з польськими правами вже мав 22 штрафні бали, а після «мерехтіння фарами» їх стало 26. Цього виявилося достатньо для негайного вилучення прав водія.

Багато водіїв не бачать нічого поганого в «мерехтіння фарами». До речі, існує думка, що попередження інших за кілька, а то й за десяток кілометрів до патруля, підвищує рівень безпеки на великій ділянці дороги, оскільки водії тим часом дуже дисципліновані та їдуть вкрай обережно.

А ось у самій Польщі діє дуже демократична бальна система покарань за порушення правил дорожнього руху. При досягненні 24 балів на рік водій позбавляється прав та змушений заново їх отримувати. Отримані бали діють протягом року та після досягнення 12-місячного терміну автоматично списуються.

Якщо 1 січня 2024 року водій отримав 5 штрафних балів, а 1 лютого 2024 року ще 10 балів, то на 31 грудня 2024 року у нього буде 15 балів. Але вже після 1 січня 2025 року отримані рік тому 5 балів буде анульовано, а після 1 лютого 2025 року – знімуть і 10 балів.

У випадку, якщо у водія українські або білоруські права водія, але є PESEL (національний ідентифікаційний номер, який використовується в Польщі), то поліція прив’язує штрафні бали водія до PESEL.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Вліпили штраф і права забрали: українцям треба бути дуже уважними до використання фар