facebook

Прості фрази, які допоможуть вашій дитині вирости успішною: повторюйте їх якомога частіше

Слова та реакція дорослих, особливо батьків, можуть бути надзвичайно потужним стимулом для розвитку дітей. Психологи рекомендують використовувати сім особливих фраз, які допоможуть виховати успішну людину.

Такі сім фраз радять використовувати педагоги та інші фахівці, які знайомі з методом виховання дітей Монтессорі. Навіть якщо ви не використовуєте жоден метод, варто взяти їх до уваги, щоб виховати дитину в гармонії та любові до себе.

Що варто говорити своїй дитині
“Ти, здається, засмучений/на. Розкажи мені про це”

Хоча всі батьки хочуть, щоб будь-які негативні почуття дитини зникли якомога швидше, варто також вчити їх розмірковувати над подіями. Якщо ви поспішатимете змінити тему, ваша дитина не зможе здобути цінний урок і винести з ситуації правильне її рішення.

“Мені потрібна твоя допомога”

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Ця фраза допоможе підвищити впевненість дитини в собі, власних силах і значущості. Варто знайти щось, з чим вона може впоратися якнайкраще, а потім дайте зрозуміти, що цінуєте його/її талант. Навіть якщо це просто вміння зав’язувати шнурівку чи годувати кота. Нехай ваша дитина відчує себе експертом у цій області.

“Я пам’ятаю, як ти вчився/лася (робити те й те)”

Часто діти почуваються невпевнено, коли вони старанно працюють над чимось, але їм усе ще погано вдається. Цією фразою батьки допоможуть дитині згадати минулий досвід: наприклад, як вона освоїла таку складну навичку, як застібання блискавки чи чищення зубів. Нагадайте, наскільки важким це їй здавалося колись і як легко вона справляється зараз.

“Іноді я теж так почуваюся”

Не варто соромитися показувати дітям, що ви буваєте незадоволеними собою чи відчуваєте складні емоції. Наприклад, можете розповісти, як почувалися, коли одягнули задом наперед сорочку або заблукали і спізнилися на роботу. Для дітей їхні батьки є супергероями, а тому знання, що вони також бувають невпевненими в собі, може допомогти впоратися з власними страхами.

“Я люблю тебе таким/такою, яким/якою ти є”

За будь-якої причини, коли дитина почувається погано, їй потрібно почути, що ви її любите, без очікувань і застережень. Намагайтеся завжди знаходити час, щоб обійняти її і сказати: “Я тебе люблю”.

“Деякі речі вимагають багато практики”

Дитина повинна розуміти, що деякі надзвичайно цікаві чи корисні речі вимагають багато зусиль. Наприклад, катання на велосипеді, вивчення нової мови чи вміння програмувати – на освоєння цих речей потрібен час. Варто зробити акцент на повторюванні і важкій праці, а не на особливих талантах чи природних здібностях. Так ви заохотите дитину долати труднощі.

“Гарна робота! Ти старався/лася, і в тебе вийшло”

Якщо просто постійно говорити дитині, що вона розумна, то в майбутньому вона може боятися невдачі. Краще показати, що ви помічаєте його/її зосередженість, наполегливість і завзятість. Тоді діти знатимуть, що це дуже важливо в житті.

Як не треба говорити: фрази, які можуть нашкодити

Якщо батьки постійно використовуватимуть певні фрази, дитина почне сумніватися у своїх почуттях і сприйнятті. Тому краще уникати їх у спілкуванні з нею.

“Досить плакати”

Можливо, коли у дитини вже пів години триває істерика, важко підібрати правильні слова. Але через цей вислів у неї з’явиться відчуття, що її сум або образу не сприймають. Ставши старшою, людина почне пригнічувати свої емоції.

“Заспокойся”

Така фраза лише посилює тривогу у дитини. Що більше батьки намагаються “розрядити” ситуацію, то глибше будуть у неї занурюватися. Пам’ятайте, що це слово лише посилює паніку.

“Поспішай”

Напевно, хоча б раз усі говорили це своїй дитині, але чи спрацьовує ця фраза? На жаль, вона лише вганяє дитину у стрес. Спробуйте краще обговорити спосіб, який допоможе не запізнюватися в майбутньому.

“Нічого особливого не сталося”

Якщо ваша дитина засмучена, отже, для неї це важлива подія. Хоча вам може здатися, що зламана іграшка зовсім не проблема, та дитина ще про це не знає. Сказавши так, ви покажете, що не розумієте її почуттів.

“Ти впадеш і зламаєш собі шию”

Цю фразу багато хто чув за своє дитинство. Батьки можуть сказати все, що завгодно, щоб дитина припинила робити небезпечні речі. Але якщо перегнути палицю, це може призвести до появи страхів. Найкраще використовувати більш реалістичні терміни.

“Я зроблю це за тебе”

Ваша дитина щосили намагається зав’язати шнурки, а вам дуже хочеться зробити це замість неї? Не варто. Вона повинна сама навчитися.

“Опануй себе”

Це так звана фраза-парадокс. Вона зовсім не допомагає заспокоїтися, а лише сильніше хвилює дітей. Вони не відчувають, що повинні боротися зі своєю тривогою.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Прості фрази, які допоможуть вашій дитині вирости успішною: повторюйте їх якомога частіше