facebook

Життя водіям серйозно спростять: Рада готує революцію у розмитненні авто – чого чекати

В Україні прийнято законопроект №10380, який пропонує революційні зміни у процесі розмитнення автомобілів. Відповідно до цього закону, тепер громадяни можуть розмитнювати свої транспортні засоби онлайн через портал “Дія”, що повністю автоматизує процес та виключає можливість зловживань у визначенні ціни розмитнення. Про це повідомив народний депутат України Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.


Підтримку цьому законопроекту висловили 269 народних депутатів, що свідчить про його значущість та актуальність. Основною метою нововведення є усунення людського фактора з процесу розмитнення, який раніше міг призводити до різних маніпуляцій та корупційних дій.

Суть змін полягає у можливості подання електронних митних декларацій через портал “Дія”. Для цього буде створено базу даних митної вартості легкових автомобілів, яка міститиме інформацію про марку, модель, обсяг двигуна і тип палива. Це дозволить системі автоматично визначати вартість розмитнення на основі даних митної служби.

Важливо відзначити, що завдяки впровадженню цієї системи громадяни зможуть платити реальну вартість за розмитнення автомобілів, уникаючи невиправданих переплат та недоплат. Процес буде максимально спрощений та прозорий для всіх учасників, що зробить його більш доступним та ефективним.

На практиці це означає, що достатньо буде запровадити VIN-код транспортного засобу, який необхідно розмитнити, та система автоматично розрахує вартість цієї процедури. Такий підхід не лише скоротить час на оформлення документів, а й позбавить громадян необхідності стояти в чергах і чекати своєї черги на розмитнення.

Впровадження цієї системи обіцяє принести низку позитивних змін до митної практики України. Очікується, що це покращить бізнес-клімат, знизить корупційні ризики та підвищить довіру громадян до державних інституцій. Крім того, автоматизація процесу розмитнення сприяє розвитку цифрової економіки та стимулює використання сучасних технологій у державному управлінні.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Таким чином, ухвалення законопроекту №10380 про розмитнення автомобілів через портал “Дія” є важливим кроком у напрямку модернізації та покращення митного процесу в Україні.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Життя водіям серйозно спростять: Рада готує революцію у розмитненні авто – чого чекати