facebook

Корисні та шкідливі жири для здоров’я

Вчені з Гарвардського університету стверджують, що велика кількість тваринних жирів в щоденному раціоні сприяє погіршенню здоров’я, а от ненасичені жири, які містяться в рослинних оліях, навпаки — допомагають уникнути таких проблем.

Взяти участь в проведенні відповідних досліджень (Nurses’ Health Study і Health Professionals Follow-Up Study) зголосились 126 тисяч людей, пише видання JAMA Internal Medicine.

Кожні 2-4 роки протягом 32 вони відповідали на різноманітні запитання про свій режим харчування, дієту, стиль життя та здоров’я. За час проведення цього дослідження через нейродегенератичні розлади, рак, ураження дихальних шляхів та серцево-судинні захворювання померло 33 тисячі осіб.

Перевіривши зв’язок між харчуванням та смертю цих людей, вчені з’ясували, що різні типи жирів по-різному впливають на організм людини.

Так, наприклад, транс-жири, які містяться в м’ясних і молочних продуктах, виявились шкідливими: збільшивши їх споживання на 2%, ризик передчасної смерті підвищиться на 16%; п’ятивідсоткове збільшення споживання насичених жирів пов’язане з додатковими 8% смертей.

А от від ненасичених жирів слід очікувати протилежного ефекту. Збагачений ним раціон знижує ймовірність смерті на 11-19%. Тут мова іде здебільшого про продукти рослинного походження, зокрема рослинні олії (соєва, ріпакова, кукурудзяна, оливкова та ін.).

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Корисні та шкідливі жири для здоров’я