facebook

Чи чекати на пенсію, якщо немає стажу: українців попередили – що буде з виплатами

Це важливо знати

Українським громадянам, які з різних причин не набрали достатнього стажу для отримання звичайної пенсії, надається можливість отримувати щомісячну допомогу від держави. Це є важливим соціальним механізмом підтримки громадян похилого віку, які опинилися в складній життєвій ситуації.

Детальніше про те, чи пенсія буде, якщо немає стажу, інформує 24 Канал.

Отримання пенсії без стажу – це можливість для тих українців, які не мають трудового стажу або його обсяг недостатній для виходу на відпочинок. Однак, слід зазначити, що такі виплати не є повноцінною пенсією, а скоріше тимчасовою державною соціальною допомогою, що надається непрацюючим особам, які досягли загального пенсійного віку – 65 років.

Важливо пам’ятати, що навіть за наявності достатнього віку та відсутності стажу, рішення про призначення тимчасової допомоги може бути неоднозначним. У разі виявлення незадекларованих доходів або значних покупок та витрат, а також наявності додаткового майна держава може відмовити у призначенні такої допомоги.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Тим не менш, ті, хто має неповний стаж, також мають право на оформлення тимчасової допомоги, проте вони можуть зробити це раніше – вже з 63 років. Розмір щомісячної виплати становить 2361 гривну.

Щоб оформити тимчасову соціальну допомогу, пенсіонер має звернутися до місцевого центру соціального захисту. Після подання необхідних документів рішення про призначення тимчасової допомоги приймається протягом 10 календарних днів.

Серед необхідних документів для оформлення допомоги: заява, паспорт, ідентифікаційний код, довідка про трудовий стаж, декларація про доходи, відомості про майновий стан та сімейний стан.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Чи чекати на пенсію, якщо немає стажу: українців попередили – що буде з виплатами