facebook

Готуйте 700 грн на штраф: поліція націлилася на пішоходів – що краще не робити

Пішоходів, які порушили правила дорожнього руху, можуть відправити на громадські роботи


Відповідно до Правил дорожнього руху його учасниками є не лише транспортні засоби, а й пішоходи, які також можуть понести адміністративну відповідальність за порушення та створення аварійних ситуацій на дорогах. Тому громадянам варто знати, яких ситуацій слід уникати, щоб не заробити штраф. Про це пише РБК-Україна.

За словами юриста Клима Братковського, існує низка порушень, що вчиняються учасниками дорожнього руху без транспортних засобів, за які передбачені фіксовані розміри штрафних санкцій.

Так, стаття 127 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачає відповідальність пішоходів, які ігнорують вимоги сигналів регулювання дорожнього руху, переходять проїжджу частину в невстановлених місцях або безпосередньо перед транспортними засобами, що наближаються, не виконують інші правила дорожнього руху.

Усі перелічені вище порушення, вчинені вперше, призведуть до покарання пішохода у вигляді штрафів у розмірі 255 гривень. Але якщо пішохід при цьому перебуває у стані алкогольного сп’яніння, то йому доведеться заплатити вже 680 гривень.

Юрист зазначає, що ще більш суворі штрафи будуть застосовуватись до порушників у тих випадках, коли їхні дії призведуть до створення аварійних ситуацій на дорозі. У такому разі передбачається адмінпокарання у розмірі 850 гривень або у вигляді громадських робіт терміном від 20 до 40 годин.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Клим Братковський зазначає, що відправити порушника на громадські роботи можна лише в судовому порядку, а порушнику, крім усього, доведеться також сплатити і судовий збір у розмірі 605,60 гривень.

“Поліцейські без рішення суду мають право скласти на порушника постанову про накладення штрафу. Порушник може на місці сплатити штраф або протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови. Якщо він не сплатить штраф у визначений термін, тоді постанова буде направлена до державної виконавчої служби за місцем його проживання (перебування) або роботи. У цьому випадку штраф вже буде стягуватися в подвійному розмірі”, – наголосив юрист.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Готуйте 700 грн на штраф: поліція націлилася на пішоходів – що краще не робити