facebook

Як тепер штрафуватимуть за неявку в ТЦК і що буде з банківськими картками

Це потрібно знати всім чоловікам.

Ухвалення Верховною Радою закону № 10379 від 9 травня 2024 року вносить суттєві зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України, зокрема, щодо військових правопорушень, як повідомляє «finance».

Порушникам правил військового обліку загрожують вищі штрафи. Спочатку влада пообіцяла обмежити штрафи до 17 000 гривень для громадян та 34 000 гривень для посадових осіб.

Згідно з новим законом, процедуру призначення покарання спрощено. Протоколи про правопорушення, передбачені статтями 210 та 210-1 КУпАП, більше не вимагатимуться в особливий період, якщо особа не з’явилася у ТЦК без поважних причин або не вказала причину неявки під час виклику.

Рішення про притягнення до відповідальності та накладення штрафу може бути ухвалене представником ТЦК негайно без присутності порушника. Це означає, що штрафи можуть бути накладені заочно.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Також зі скасуванням вимог до протоколу штрафи можна буде накладати без необхідності складання формального протоколу, що спростить цей процес для влади.

Хоча існують застереження щодо належного повідомлення військовозобов’язаних про дату, час та місце призову, конкретні документи, необхідні для повідомлення, чітко не визначені.

Суттєві штрафи та двозначність вимог до повідомлення можуть призвести до юридичних спорів та апеляцій на штрафи. В результаті реалізація цієї нової норми може зіткнутися з проблемами та протиріччями.

Загалом зміни, внесені законопроектом № 10379, спрямовані на спрощення процесу накладення штрафів за військові правопорушення, проте відсутність ясності щодо вимог щодо повідомлення може призвести до юридичних проблем у майбутньому.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Як тепер штрафуватимуть за неявку в ТЦК і що буде з банківськими картками