facebook

Штраф 5100 грн.: ТЦК почали штрафувати жінок – подробиці

Це потрібно знати кожній українці

Деснянський районний суд Києва скасував ухвалу ТЦК про накладення штрафу у розмірі 5100 гривень на головного спеціаліста з питань персоналу Державної служби статистики України. Штраф було накладено через те, що вона не забезпечила явку працівника Держстату в ТЦК.

Докладніше про те, що ТЦК почали штрафувати жінок, інформує sud.ua.

Суд встановив, що жінка не могла відповідати за неявку працівника, оскільки на момент виклику вона ще не була призначена на посаду, в обов’язки якої входить ведення військового обліку.

Справа розглядалася судом за позовом жінки, яка не погодилася з накладеним на неї штрафом.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У ході судового розгляду було встановлено, що:

3 листопада 2023 року ТЦК виніс розпорядження, в якому зобов’язав Держстат забезпечити явку своїх військовозобов’язаних співробітників 9 листопада 2023 року.
Держстат виконав розпорядження ТЦК та видав наказ, у якому зобов’язав військовозобов’язаного працівника з’явитися до ТЦК.
Військовообов’язаний працівник 9 листопада 2023 року до ТЦК не з’явився.
14 листопада 2023 року жінку було призначено на посаду головного спеціаліста з питань персоналу Держстату.
20 листопада 2023 року на неї було покладено обов’язки щодо ведення військового обліку.
Суд дійшов висновку, що жінка не могла нести відповідальність за неявку працівника до ТЦК, оскільки на момент виклику вона ще не була призначена на посаду, в обов’язки якої належить ведення військового обліку.

Суд також зазначив, що ТЦК не взяв до уваги докази, подані жінкою, які підтверджували, що вона не могла забезпечити явку працівника до ТЦК.

У зв’язку з цим суд ухвалив скасувати ухвалу ТЦК про накладення штрафу на жінку. Це рішення є важливим прецедентом, який може мати значення для інших подібних випадків. Воно показує, що роботодавці не можуть відповідати за неявку своїх співробітників у ТЦК, якщо вони не були належним чином повідомлені про виклик і не мали можливості забезпечити явку.

Важливо відзначити, що це рішення суду означає, що роботодавці нічого не винні виконувати вимоги ТЦК. Вони зобов’язані своєчасно повідомляти своїх співробітників про виклики до ТЦК та вживати заходів для забезпечення їхньої явки. Однак, якщо роботодавець зробив усе можливе, але співробітник все ж таки не з’явився до ТЦК, роботодавець не повинен нести за це відповідальність.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Штраф 5100 грн.: ТЦК почали штрафувати жінок – подробиці