facebook

Новий удар по українцям: пенсій не буде

Українцям рекомендується готуватись працювати стільки, скільки вони зможуть, оскільки державні пенсійні виплати будуть невеликими. Про це повідомила перший заступник міністра соціальної політики Дар’я Марчак в ефірі “Еспресо”.

Чиновниця заявила, що самозабезпечення у похилому віці вимагатиме від громадян власних фінансових зусиль та перегляду ставлення до пенсійного забезпечення.

“Солідарні пенсії зазвичай у європейських країнах – це мінімальна гарантія,” – пояснила Марчак. Вона додала, що для отримання високої пенсії люди мають самостійно накопичувати кошти.

За словами Марчака, у Сполучених Штатах солідарних пенсій взагалі не існує. Там громадяни самі збирають гроші для забезпечення гідної старості. Вона зазначила, що Україні необхідно побудувати три елементи пенсійної системи: вже чинні солідарні пенсії, а також загальнообов’язкову накопичувальну систему та приватні пенсійні накопичення. Заступник міністра підкреслила критичну демографічну ситуацію в Україні.

“У нашій країні один платник податків забезпечує пенсію для одного пенсіонера. І надалі ситуація, ймовірно, погіршуватиметься”, – сказала Марчак. Вона порадила українцям починати відкладати додаткові кошти на власний “пенсійний рахунок” та готуватися працювати, поки це буде можливо.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Вона також висловила думку, що Україна має стати країною активного довголіття, де громадяни здатні працювати так довго, як зможуть, та йти на пенсію лише тоді, коли фізично не зможуть себе забезпечувати. Для забезпечення гідного рівня життя у похилому віці українцям слід активно накопичувати кошти, оскільки державні виплати не зможуть повністю задовольнити їхні потреби.

Поточна політика держави спрямовано забезпечення мінімальних соціальних гарантій всім громадян. Однак, як зазначила Марчак, цих виплат не буде достатньо для комфортного життя у літньому віці.

“Якщо людина хоче отримувати високу пенсію, вона має накопичувати гроші самостійно”, – наголосила вона.

Відсутність солідарних пенсій у США, де люди самостійно накопичують кошти для своєї старості, є показовим прикладом для України. Впровадження триелементної пенсійної системи, що включає солідарні пенсії, загальнообов’язкову накопичувальну систему та приватні пенсійні накопичення, допоможе забезпечити гідний рівень життя у літньому віці для українців.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Новий удар по українцям: пенсій не буде