Нейробіологи виявили нову структуру у людському мозку, яку назвали ядром нижньої мозочкової ніжки (endorestiform nucleus). Функція цієї частини мозку наразі детально ще не вивчена, але вчені озвучили перші гіпотези.
Ретельно вивчаючи людський мозок при роботі над новим нейроанатомічним атласом, вони виявили раніше невідому ділянку, яка, можливо, є тільки у людей.
Анатомічну структуру виявили при використанні нового методу фарбування певних тканин мозку. Барвники зв’язуються з нейромедіаторами і специфічними ферментами, в даному випадку з ацетилхолінестеразою.
Нейробіологи виявили невідому ділянку у людському мозку
Ендорестіформне ядро розташоване всередині нижньої мозочкової ніжки – пучка нервових волокон, по якому імпульси проходять від спинного мозку у мозочок.
Як відомо, нижня мозочкова ніжка бере участь в обробці сенсорної інформації та інформації про рухової активності, регулюючи поставу, рівновагу і рух тіла. Зі слів вчених, еndorestiform nucleus є групою відокремлених нейронів, яка може відігравати ключову роль у функціях ніжки мозку.
Можлива відсутність цього ядра у мавп може свідчити про те, що воно бере участь в забезпеченні тонкої регуляції руху людського тіла, наприклад, при грі на музичних інструментах.