facebook

Вплив мобільних телефонів і планшетів на психіку дитини

Жорстка правда про те, що роблять з психікою дитини телефони і планшети.

Практично весь свій час сучасні підлітки проводять за екранами гаджетів. Тотальне захоплення дітей новими технологіями накладає певний відбиток на їх психіку і розвиток. Проте присутність гаджетів в житті тінейджерів не можна однозначно назвати негативною, адже у кожної медалі дві сторони.

iПокоління – так називають сучасне покоління підлітків, народжених після 2000 року, які фактично з пелюшок тримали в руках смартфон, а сторінку у Facebook і Instagram завели ще до того, як в школі перейшли в старші класи.

Сучасні технології кардинально змінили спосіб життя людей, а підростаюче покоління вже зовсім не схоже на попереднє: підлітки майже не гуляють на вулиці, не збираються великими компаніями на лавочках у дворах, не читають книги. Звичайно, не можна стверджувати, що спілкування повністю пішло з життя підлітків, але його стало набагато менше. Новий час висуває нові вимоги до організації людини, до його навичок і умінь, а це все позначається на розвитку дітей.

Змінюється активність структур мозку

Коли людина весь свій час проводить за комп’ютером або гаджетами, одні навички покращуються, а інші навпаки послаблюються. Так, наприклад, з-за того, що спілкування відбувається переважно в мережі за допомогою листування, підлітки стали втрачати навички емоційного інтелекту і здатності розпізнавати невербальні знаки, які становлять основну частину живого спілкування.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У живому діалозі ми майже 90% інформації доносимо до співрозмовника через жести, міміку, рухи – невербальні, яка часом «говорять» більше, ніж вимовлені слова. Але в соцмережах є тільки вербальний компонент спілкування. Тому сучасні підлітки можуть легко вербальними способами передати свої емоції і почуття, але при цьому з важкістю зчитують «неявні сигнали». А це призводить до того, що страждає розуміння між людьми.

Погіршення концентрації

Гаджети не тільки відволікають від якихось нагальних справ, вони також дають доступ до величезних масивів інформації. З одного боку, це добре, тому що підростаюче покоління має доступ до будь-яких знань, а, значить, може легко прояснити будь-яке питання. А з іншого боку, більше немає необхідності в тому, щоб конкретно вивчати якийсь аспект, ставати фахівцем вузького спрямування. Навіть не потрібно вчити навчальний матеріал перед контрольною, тому що смартфон в кишені або рукаві завжди підкаже правильну відповідь.

Швидке переключення уваги

Це один з плюсів iПокоління. У новий час приходять нові вимоги до умінь. Виникли нові професії, для яких потрібна здатність працювати з величезною кількістю інформації, швидко перемикатися з одного на інше, бути універсалом в багатьох областях і в усьому розбиратися потроху. Гаджети якраз надають таку можливість.

Самотність і інтровертированність

Весь світ в телефоні, ще більше світу в планшеті, а в ноутбуці цілий Всесвіт. Так навіщо кудись виходити, якщо все є в твоїй кімнаті?

Сучасні підлітки проводять за гаджетами більшу частину дня. Живе спілкування замінюють мережевим. Часто занурені в свої думки і емоції. Воліють висловитися на своєму блозі, а не батькам або друзям. А тому багато часу проводять на самоті.

Така ситуація хороша для інтровертів, проте все одно накладає свій відбиток на психіку. Підлітки стають меланхолічними, апатичними, схильними до депресії.

Шкідливий вплив інтернету

Інформація в мережі міститься найрізноманітніша. Є багато корисних баз знань, а є і відверто шкідливі ресурси.

Тінейджери юні і недосвідчені, інформацію, що приходить ззовні, вони сприймають некритично, а тому дуже схильні до впливу. Спам від зловмисників може стати причиною ряду суїцидів. На жаль, навіть з батьківським контролем, який діти зараз успішно ламають, неможливо повністю проконтролювати ті посили, що отримує дитина з інтернету.

Дві сторони однієї медалі

Звичайно, з одного боку, тісне життя з гаджетами – це погано, тому що травмує психіку підлітка. А з іншого – сучасний світ висуває нові вимоги, яким можуть найкраще відповідати тільки діти i Покоління.

З перших днів дитині потрібно пояснювати, як користуватися мережею, скільки можна проводити часу за екранами гаджетів, як сприймати те, що відбувається в інтернеті. І тоді чадо зможе отримати користь з технологій. Це велике коло знань, безліч спеціалізацій, відповіді на всі питання, зв’язок з близькими людьми через кордони і відстань.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Вплив мобільних телефонів і планшетів на психіку дитини