Що викликає цей стан і як з ним впоратися?
Жінки, які наближаються до елегантного віку, підсвідомо готуються до нового періоду в їхньому житті – менопаузи. Одними з найбільш розповсюджених і дискомфортних її ознак вважаються постійне відчуття жару і підвищене потовиділення. Тим не менш вони іноді викликані іншими причинами і зовсім не свідчать про швидкі фізіологічні зміни.
Основними симптомами менопаузи є:
- уповільнення метаболізму;
- витончення волосся;
- набір ваги;
- порушення регулярності менструального циклу;
- рясне потовиділення, особливо вночі;
- відчуття сухості у піхві;
- перепади настрою;
- втрата концентрації, забудькуватість;
- припливи жару;
- проблеми зі сном;
- сухість шкіри.
Про що може говорити відчуття жару?
Як бачите, підвищене потовиділення – лише одна з ознак наближення менопаузи, однак це явище може бути результатом станів, не пов’язаних з менструальним циклом.
ПМС
Зниження рівня естрогену напередодні менструації здатне впливати на температурний режим жіночого тіла.
Несприйнятливість до інсуліну
Коливання цукру в крові, коли організму важко самостійно контролювати його концентрацію, також викликає припливи. Рекомендується проконсультуватися з лікарем, так як підвищене нічне потовиділення може свідчити про преддіабетичний стан або несприйнятливість до інсуліну.
Дисфункції в роботі щитовидної залози
Порушення функцій щитовидної залози – найпоширеніша причина постійного відчуття жару. Рекомендується звернутися до лікаря, якщо на тлі цього також спостерігаються прискорене серцебиття, хронічна втома і коливання ваги.
Надлишок кофеїну
Кілька чашок кави стимулюють частоту серцевих скорочень, внаслідок чого незначно підвищується температура тіла.
Зловживання гострою їжею
Вживання гострої їжі стимулює приплив крові до області язика і голови, завдяки чому людина відчуває жар.
Зверніть увагу: у деяких випадках підвищене потовиділення може свідчити про захворювання певними різновидами раку (наприклад, лімфома або лейкоз), а також про наявність хронічного вогнища інфекції в організмі.
Як зменшити потовиділення природним шляхом?
- Перегляньте раціон: відмовтеся від гострих страв, кофеїну, гарячих напоїв.
- Їжте частіше і невеликими порціями, оскільки в процесі перетравлення їжі піднімається температура тіла.
- Віддавайте перевагу легким натуральним тканинам, які не затримують піт.
- Користуйтеся спеціальними накладками для пахв.
- Дотримуйтесь гігієни, підберіть антиперспірант (не варто плутати його з дезодорантом, основна функція якого – маскувати аромат). Якщо це необхідно, наносьте його також і перед сном, проте не потрібно робити це часто або на постійній основі.
- Залишайтеся спокійними та розважливими, адже потовиділення – це спосіб природного охолодження тіла.
- Придбайте компактний ручний вентилятор, який зручно носити з собою (наприклад, у громадському транспорті).
Посилене потовиділення неприємне саме по собі, оскільки здатне вплинути на самооцінку людини. Тим не менш, його не варто соромитися: для ефективного вирішення проблеми необхідно з’ясувати причини її виникнення, в чому посприяє досвідчений лікар, і приймати заходи щодо їх усунення, а поки стан допоможуть полегшити ці прості поради.
Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Не займайтеся самолікуванням і в будь-якому випадку проконсультуйтеся з кваліфікованим медичним фахівцем перед застосуванням на практиці будь-якої інформації, поданої в статті. Редакція не гарантує які-небудь результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок використання інформації, викладеної у статті.