facebook

5 міфів про ВІЛ і СНІД

Найбільш поширені і популярні з них.

ВІЛ-інфекція являє собою захворювання, що викликається вірусом імунодефіциту людини, який вражає клітини імунної системи. В результаті її робота пригнічується і з часом у людини може розвинутися синдром набутого імунного дефіциту (СНІД).

Незважаючи на те, що за минулі роки дослідження даних проблем зробили помітний прогрес, ВІЛ і СНІД досі для багатьох залишається загадкою, обростаючи всілякими міфами і забобонами. Ми вирішили розвіяти найбільш поширені і популярні з них.

«ВІЛ – це смертний вирок»

При належному лікуванні, прийнятті відповідних медикаментів та доступу до антиретровірусної терапії (АРТ) людина, що є носієм ВІЛ-інфекції, може розраховувати на нормальну тривалість життя.

«Я можу заразитися ВІЛ, перебуваючи в суспільстві ВІЛ-позитивних людей»

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Даний вірус не передається через дотики, сльози, піт, слину або сечу. Відповідно, неможливо заразитися ВІЛ:

  • повітряно-крапельним шляхом;
  • торкаючись сидіння унітазу або дверної ручки;
  • випивши воду з питного фонтанчика;
  • при рукостисканнях, обіймах і поцілунках (за умови, що немає пошкоджень на шкірі і слизових);
  • використанні посуду або столових приборів;

Однак ви можете підхопити ВІЛ-інфекцію із зараженої крові, сперми, вагінальної рідини або грудного молока.

«Комарі можуть бути переносниками ВІЛ»

Як ми вже з’ясували, що вірус імунодефіциту людини передається через кров, однак ви не можете підхопити його через укус комара чи інших комах. При укусі вони не вводять вам під шкіру кров людини або тварини, з якими контактували до вас. До того ж, у комах ВІЛ живе недовго.

«Я традиційної сексуальної орієнтації і не приймаю наркотики. Значить, я не можу заразитися ВІЛ і СНІДом»

Існує міф, що на ВІЛ і СНІД хворіють тільки гомосексуалісти, наркомани і представники «найдавніших професій», але це не зовсім так. Більшість чоловіків дійсно стають ВІЛ-інфікованими в результаті статевого контакту з іншими чоловіками, однак ви можете підхопити вірус і при гетеросексуальних стосунках.

«ВІЛ-позитивні батьки можуть мати здорових дітей»

Якщо жінка, яка є носієм ВІЛ, протягом всієї вагітності і протягом 4-6 тижнів після пологів буде приймати відповідні ліки, ймовірність передачі вірусу дитині може складати всього 1%, а іноді і менше. Кесарів розтин замість природних пологів і годування з пляшечки також значно знизять ризик зараження.

Запобіжні заходи

На жаль, на сьогоднішній день не існує ніяких ліків від ВІЛ-інфекції та СНІДу, однак ви можете захистити себе та інших від зараження. Для цього:

  • користуйтеся презервативами;
  • перед будь-якими ін’єкціями переконайтеся, що голка шприца нова і стерильна;
  • уникайте попадання чужої крові до рани або порізів на вашому тілі, а також в очі та рот;
  • цікавтеся у майстрів салонів краси (пірсинг, тату, манікюр, педикюр, косметологія), стоматологів і гінекологів про методи дезінфекції інструментів.

Зруйнувавши міфи про ВІЛ і СНІД, ми станемо на крок ближче до скорочення епідемії цього захворювання.

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Не займайтеся самолікуванням і в будь-якому випадку проконсультуйтеся з кваліфікованим медичним фахівцем перед застосуванням на практиці будь-якої інформації, поданої в статті. Редакція не гарантує які-небудь результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна внаслідок використання інформації, викладеної у статті.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

5 міфів про ВІЛ і СНІД