Якщо хтось із вашої родини захворів на ГРВІ чи грип, то першочергове завдання не тільки вилікувати хворого, але і захистити інших членів сім’ї.
Зимовий період, на жаль, багатий неприємними сюрпризами у вигляді вірусів і застуд. Ми, звичайно, можемо проводити профілактику, правильно харчуватися і уникати людних місць, але все ж гарантії в повному захисті у нас немає. І якщо хтось із вашої родини все ж захворів на ГРВІ чи грип, то першочергове завдання не тільки вилікувати хворого, але і захистити інших членів сім’ї. У нашій статті ми розповімо, як це зробити надійно і просто.
Надійний захист
Звичайно всі знають, що головна умова боротьби з поширенням вірусу – це обмеження безпосереднього контакту хворої і здорової людини. Але крім того, що ви виділите хворому його особистий простір, можна застосувати ще кілька надійних способів захисту від хвороби. Спробуйте один раз і ви переконаєтесь у їх ефективності.
Дезінфекція
Якщо раніше при прибиранні квартири ви використовували тільки воду і м’які очищуючі засоби, то зараз доведеться трохи посилити підхід. Дезинфікуючі засоби допоможуть усунути більшість бактерій і вірусів, що не тільки допоможе захистити здорових членів родини, але і прискорить одужання хворого.
Якщо у вас немає готового дезинфікуючого засобу, розведіть хлорний відбілювач з водою (2 столові ложки 6% відбілювача на 1 л води) і промийте цим розчином підлогу в будинку. Не забудьте добре провітрити кімнати після цього прибирання, щоб вивітрився запах хлору.
Витратні матеріали
Під час застуди деякі з нас по-старому використовують тканинні носові хустки. Це не тільки негігієнічно, але й сприяє подальшому поширенню вірусу. Одноразові паперові серветки набагато правильніше, оскільки ви їх викидаєте.
Одноразовими також повинні бути будь-які губки і ганчірки для прибирання в цей період, тому краще запастися одноразовими і не дуже дорогими матеріалами.
Постільна білизна
Велику частину часу хвора людина проводить в ліжку. Тому постільну білизну слід міняти частіше, в ідеалі – кожні 1-2 дні. Так ви допоможете швидше видужати хворому. Прати білизну потрібно при температурі не нижче 60 градусів, а того, хто проводить зміну білизни, краще скористатися гумовими рукавичками.
Туалет
Як би це не звучало, але саме туалету потрібно приділити трохи чи не найбільшу увагу. Оскільки саме тут може накопичуватися значна частина хвороботворних бактерій, обробляти санвузол необхідно кілька разів в день. Дезинфікуючі засоби повинні бути трохи потужніші, ніж для іншої частини будинку, а пляшку краще не виносити з туалетної кімнати. Всі підручні засоби, якими проводиться прибирання (рукавички, мочалки, щітки) повинні бути виключно для прибирання туалету і після одужання краще все це утилізувати.
Тепер ваш будинок надійно захищений від вірусів і хворим буде легше впоратися з вірусами.