facebook

Як боротися зі стресом

Часто стресова ситуація не приходить одна або ж і зовсім затягується.

Хороший і поганий стрес

Передусім важливо розуміти, що стрес – це стан підвищеної напруги і переживання дуже інтенсивних емоцій у відповідь на обставини, що склалися. У такі періоди організм мобілізує всі свої ресурси, щоб впоратися з стрес-факторами, які впливають на нервову систему і весь наш організм. І тут не важливо який саме стрес – психологічний або фізіологічний в цілому він має однаковий ефект напруження і мобілізації організму.

При цьому ми можемо виділити як позитивні, так і негативні його види.

Коли стрес корисний

Коли нам потрібно зробити важливу роботу, пробігти марафон, виступити перед великою аудиторією, організм починає працювати в режимі підвищеної інтенсивності: виробляється адреналін і кортизол, частішає серцебиття, прискорюється обмін речовин. Також стрес може бути викликаний позитивними емоціями, коли з вами стається якась важлива подія: наприклад, весілля або народження дитини.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Але часто стресова ситуація не приходить одна або ж і зовсім затягується. Тоді відбувається накладення стресу: він накопичується і виснажує організм. Адже тіло не може працювати в екстреному режимі.

Постійне перебування у стресовому стані призводить не тільки до психологічних проблем, але і погіршує здоров’я людини, може призвести до захворювань. Від стресу найчастіше страждає імунна система, у стресовому стані люди частіше стають жертвами інфекції. Також під час стресу, емоційна реакція розвивається раніше за інших, впливаючи на роботу вегетативної та ендокринної систем. Може приводити до стану безсоння, частою втоми, панічних атак, апатії.

Не збирайте стрес

Уявімо собі людину, яка багато працює, мало спить, сидить на дієті. Вона живе у напрузі і є дуже вразливою. І тут трапляється біда: сварка з близькою людиною чи хтось у родині захворів. Це величезне перенапруження і все може закінчитися плачевно. Важливо не допускати таких ситуацій, не “жити на межі”. Якщо ви вже знаходитеся в емоційному стресі, не треба додавати собі ще. Дієти, голодування, виснажливі тренування при високій інтенсивності на роботі можуть тільки погіршити і призвести до хронічної втоми.

Вчіться розслаблятися

Період стресу важливо компенсувати періодом відпочинку. Якщо ви увесь день працювали за комп’ютером і були включені інтелектуально, то відео-ролики або читання книги – не кращий спосіб розслабитися.

Для якісного відновлення потрібно змінити вид діяльності. Прогулянки на свіжому повітрі, швидка ходьба, плавання у вільному темпі, велосипед, масаж – все це допоможе вам розслабитися і набратися сил. Також не можна забувати і про дихання. Вміння глибоко і розмірено дихати допомагає зняти напругу у важких ситуаціях.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Як боротися зі стресом