facebook

Зеленський знайшов рішення, як змінити комунальні тарифи

Володимир Зеленський обговорив з експертами проблему високих комунальних тарифів в Україні та визначив найбільш ефективний спосіб, щоб мешканцям у поштові скриньки приходили платіжки з набагато меншими сумами за опалення, газ, електроенергію та іншу комуналку. Нагадаємо, 30 квітня 2019 року ЦВК оголосила Зеленського переможцем президентської кампанії в Україні.

Відзначається, що знайти вихід із ситуації з високими тарифами Зеленському допоміг представник Асоціації споживачів енергетики і комунальних послуг Андрій Герус.

Експерт зазначив, що в середньому у мешканців багатоквартирних будинків зарплата близько 10 тисяч гривень. При цьому громадяни змушені витрачати близько трьох тисяч гривень на оплату комунальних послуг. Проблема в тому, що постачальники піклуються про ринкової ціні, а не про баланс для споживачів.

Фахівець у галузі енергетики Стас Масевич заявив, що головною проблемою для споживачів, є монополія, а не дефіцит коштів. Через це ціни рухаються тільки в бік підвищення. А будь на ринку конкуренція — споживачі змогли б вибирати компанію з найбільш вигідними умовами.

«Це впливає на середній і малий бізнес. Ми бачимо, що на вулицях постійно з’являються знижки. Таке насправді може бути лише в умовах ринкової конкуренції. Ми поспілкувалися з експертами і звернули увагу, що 80% українського вугілля – в одних руках, а 85% електроенергії також в одних руках. Причому в тих самих. Про яку конкуренцію може йти мова?» — сказав президент України Володимир Зеленський.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Нагадаємо, з 1 травня 2019 року набирає чинності новий Закон «Про житлово-комунальні послуги». Зміниться система взаємовідносин мільйонів мешканців багатоквартирних будинків та постачальників різних житлово-комунальних послуг. Повинні запрацювати нові схеми управління будинками, сумісною власністю. Постачальники послуг зможуть вводити абонплату, застосовувати до боржників штрафні санкції.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Зеленський знайшов рішення, як змінити комунальні тарифи