Представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський пояснив причини припинення існування парламентської коаліції в 2016 році.
За словами Веніславського, коаліція українського парламенту 8-го скликання припинила своє існування в 2016 році, коли з її складу вийшли три фракції.
Він нагадав, що в лютому 2016 року з парламентської більшості вийшли фракції Батьківщина і Самопоміч, а 29 березня юридично був зафіксований факт виходу Радикальної партії.
«З урахуванням того, що з 27 листопада 2014 року до 29 березня 2016 року зі складу фракцій політичної партії Блок Петра Порошенка і політичної партії Народний фронт виходили народні депутати, то станом на 29 березня сукупний склад двох фракція становив 216 народних депутатів», — цитує Веніславський Інтерфакс-Україна.
Таким чином, коаліція була відсутня понад два роки.
«У президента України пана Зеленського станом на 21 травня були всі юридичні підстави, щоб видати указ, який повною мірою відповідає Конституції», — сказав Веніславський.
За його словами, відсутність коаліції підтверджується також відсутністю нарад коаліції, які повинні збиратися на регулярній основі.
«Я б клопотав про витребування всіх рішень загальних зборів коаліції», — сказав Веніславський.
Представник Зеленського також має намір долучити до матеріалів справи кілька наукових висновків, що підтверджують конституційність указу.
20 травня Володимир Зеленський, офіційно вступивши на посаду президента, заявив, що розпускає Верховну Раду.
Аргументом для розпуску парламенту Зеленський назвав відсутність коаліції фактично з 2016 року.
Водночас спікер парламенту Андрій Парубій заявив, що у Зеленського не було підстав розпускати Раду, оскільки на момент указу в коаліції перебували 227 депутатів.
Після консультацій з главами фракцій він підписав указ про проведення дострокових виборів 21 липня. Указ набрав чинності 23 травня, а 24 травня в Україні офіційно розпочалася передвиборча кампанія.