В Україні запропонували скасувати використовувати по батькові в паспорті.
Все більше людей просить політиків скасувати використання по батькові. Це не тільки зручно буде в спілкуванні, але і Україна нібито стане ближчою до Європи.
“Ми відхрестилися від російського впливу, рухаємося в Європу, навіть в Казахстані вводять латиницю, щоб дистанціюватися від Рашки. Навіщо ці Васильовичі, Івановичі, Христофоровичі? Чому не пан Ігор, або пан Богдан, або пані Катерина? Красиво, сучасно, своєчасно!”, – пишуть у соцмережах ініціатори.
Кандидат історичних наук Ігор Чорний зазначає, що по батькові поступово ставати рудиментом, без якого можна обійтися. Це відбувається в більшості європейських країн. Історики заявляють, що в сучасному столітті у всіх базах є ще і дати народження, тому по батькові не так важливі і їх можна не використовувати.
Але поки по батькові не будуть скасовані на рівні держави, їх вписувати обов’язково в паспорт. У паспортному столі заявили, що людина може змінити ім’я, прізвище, але не по батькові. Ініціатор законопроекту про скасування по батькові Валерій Пацков повідомляє, що плутанини не виникне через це.
“У нас були прецеденти – іноземці навіть без прізвища приходили, з документами, оформленими за законами своєї країни. Питання лише в тому, щоб не втратити ідентифікацію людини. Якщо людина прийшла і сказала, що вона – Іванов Іван без по батькові, потрібно переконатися в тому, що Іванов Іван без батькові існує в природі і даний громадянин це саме він”, – розповідає керівник служби інформації Державної міграційної служби України Сергій Гунько.