facebook

Вперше в Україні завод розробив і сертифікував біорозкладні пакети

Дніпровський “Новіс” – перший в Україні завод, який розробив і сертифікував за міжнародними стандартами пакети, що розкладаються за 90 днів.


Про це повідомляється на сайті “МОСТ ДНЕПР”.

Екологічна грамотність України підвищується, а одним з ворогів екології оголошений поліетиленовий пакет.

Директор заводу Андрій Береза ​​розповів, що ідею біорозкладних пакетів вони побачили 3 роки тому, на виставці у Німеччині. Це були пакети з картопляного крохмалю, але для їх розкладання потребувався промисловий компостер.

«Всі ми викидаємо сміття і рідко замислюємося, що складаючи залишки їжі у пластиковий пакет, ми їх консервуємо на століття” – каже Андрій Береза. Тому, команда заводу розробила пакети, які, за словами директора, є на 100% біорозкладними та компостуються в домашніх умовах. Вони розпадаються на біологічні речовини та надалі можуть використовуватися як добрива.
Робота над виготовленням пакетів стартувала три роки тому на базі заводу «Новіс». Команда розробників придбала сировину, зробила зразок і відправила до Бельгії на сертифікацію. Продукцію перевірили на відповідність до стандартів біорозкладних пакетів. Процедура зайняла близько 6 місяців, через велику чергу на сертифікацію.

Наразі багато країн забороняють поліетиленові пакети у торгових мережах і точках продажу. Країни переходять на папір і біорозкладні пакети, тому у Європі наразі йде суцільна сертифікація продукції.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

15 жовтня 2019 року завод “Новіс” отримав сертифікат «OK compost HOME», відповідно до якого, виготовлені пакети товщиною до 21 мікрона можуть розкладатися в домашніх умовах, а до 100 мікронів – в індустріальних компостерах.

Наразі кілька мереж тестують крохмальні пакети, а придбати їх можна на офіційному сайті заводу.

Раніше в Україні з’явилися екопакети для сміття, які можна компостувати.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Вперше в Україні завод розробив і сертифікував біорозкладні пакети