facebook

Часом лікарі не реанімують, багато вмирають: українка розповіла про роботу у лікарні в Італії під час коронавірусу (АУДІОЗАПИС)

Від китайського коронавірусу на території Європи найбільше потерпає Італія, де понад 12 тисяч хворих. Лікарні переповнені, але пацієнти досі надходять.

Про це розповіла українка Ірина Овсіянич, яка працює медсестрою у відділі ізоляції в приватній клініці італійського міста Брешеа, повідомляє ТСН.ua.

За її словами, медичний заклад, де вона працює, близько десяти днів тому почав приймати хворих на коронавірус. Спочатку інфікованих шпиталізували до відділу ортопедії, але згодом місць для таких пацієнтів ставало все більше.

Китайський коронавірус стрімко шириться у Європі: атакував майже 40 країн і забрав життя понад сотні осіб

“Пацієнти важкі. Їх надзвичайно багато і вони надходять одночасно. Чимало хворих потребує механічної вентиляції легень, але у нас механічних вентиляторів одиниці. Мій наймолодший пацієнт − 1976 року народження. Він надійшов вночі, мав серйозну дихальну недостатність. Після деяких маніпуляцій на ранок йому стало трохи краще”, − каже медсестра.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За її словами, смертність висока серед людей похилого віку. “Багато вмирає, особливо старших людей. Таких пацієнтів або тих, що мають серйозні хронічні хвороби чи патології, часом лікарі не реанімують. На жаль, мусимо робити такий вибір, бо дуже багато людей потребують допомоги одночасно”, − наголошує Ірина Овсіянич.

Загалом медичні заклади переповнені хворими на коронавірус. Державна лікарня, у якій приблизно півтори тисячі місць, вся зайнята пацієнтами. Там вісім поверхів людей. Залишилися недоторканними пологовий відділ, педіатрія. По кілька місць є в кардіології та хірургії, а всі інші зайняті хворими на коронавірус”, − розповідає українка.

За її словами, у лікарнях бракує персоналу. “Медична система тріщить по швах. У нас в лікарні медсестри, які не працювали у відділі ізоляції, похворіли. Зменшується людський ресурс”, − резюмує українка.

Карантин, який ввели в Італії, вона вважає виправданим і вкрай необхідним: “На дорогах поліція вибірково перевіряє автомобілі. Потрібно писати автосертифікат: куди хто їде і з якої причини. У супермаркетах все є, але туди пускають кілька людей і змушують дотримуватися дистанції. Закриті всі бари, ресторани, розважальні заклади. Це правильно, бо, сподіваюся, дозволить зупинити хворобу”.

Жінка вітає карантин, який запровадив український уряд: “Якщо прийде (коронавірус − Ред.) до України, то ви з цим не дасте ради. Італія видихується з останніх сил. На це йдуть величезні кошти”, − каже вона і наголошує на ізоляцію людей, які повертаються з Італії. “Якщо у когось є підозрілі симптоми − температура, сухий, але глибокий кашель, − ізолюйте їх. Якщо є проблеми з диханням, йдіть до лікарні”, − радить лікарка Ірина Овсіянич.

Українка просить мінімізувати усі соціальні контакти: “Тут, в Італії, з цим дуже строго. Це правильно, бо хвороба − серйозна біда”.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Часом лікарі не реанімують, багато вмирають: українка розповіла про роботу у лікарні в Італії під час коронавірусу (АУДІОЗАПИС)