facebook

Тарифи на комуналку: що подорожчає для українців в опалювальний сезон

Опалювальний сезон починається вже цього місяця, і українцям доведеться більше платити за комунальні послуги. Тим паче, в цьому році чинності набувають нові тарифи і правила розрахунку з постачальниками.
“Сьогодні” пише про те, як можуть змінитися тарифи і які основні зміни в оплаті житлово-комунальних послуг очікують населення.

Тарифи на газ
Із серпня 2020 року в Україні скасовано дію ПСО, і для населення почали діяти ринкові тарифи на газ. Встановлюють їх тепер самі постачальники раз на місяць. І в перший же місяць дії нових правил більшість постачальників підняла тарифи. Наприклад, у “Нафтогазу” в серпні ціна на газ для побутових споживачів становила 3,24 грн за 1 кубометр (у тарифі “Місячний”), а у вересні зросла до 4,7 грн. Також ціни підняли облгази та інші постачальники, які тепер можуть постачати газ населенню. Експерти вважають, що тариф на газ буде рости і далі.

Зокрема, тариф “Нафтогазу”, який встановлюють на рік і який не буде ні підвищуватися, ні знижуватися, незважаючи на коливання цін на ринку. Річний тариф дорожче за місячний і становить 5,24 грн за кубометр.

Тарифи на опалення і воду
Логічно, що зростання цін на газ спричиняє збільшення тарифу на опалення і воду. Але не цього року. Регіони, навпаки, стали знижувати тарифи на тепло і гарячу воду для населення. Експерти вважають, що аномалію викликали майбутні вибори. Називають ще одну причину: коли тарифи на тепло затверджувалися, вартість газу була 8-10 тис. гривень за тисячу кубометрів. Однак зараз ціна газу майже в 1,5 разу нижча. Навіть якщо газ дорожчатиме, все одно та ціна, яка закладена в тариф по гарячій воді та опаленню, буде вищою.

Чому дорожчають квартплата і вивезення сміття
Як зазначається, ці тарифи встановлює місцева влада, і в кожному регіоні вони різні. Однак чи є підстави нині для підвищення цих тарифів? Експерти вважають, що подорожчання може відбутися. І пов’язано це з підвищенням мінімальної зарплати. Зростання мінімалки з 4723 до 5000 грн у вересні цього року, звичайно, не вплине на тарифи. Але коли зарплати виростуть до 6000 грн, – а це планується з 1 січня 2021 року, – в Україні можливе зростання і комунальних тарифів, в структурі яких значну частину становить зарплата виконавцям. Зокрема, тарифи на обслуговування будинку та на вивезення побутових відходів. Тим більше, що місцеві вибори на той час уже пройдуть, і “політичний фактор” не буде стримувати місцеву владу.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Ціна на електрику
Ціни на світло для населення не підвищували вже чотири роки, і поки про плани змінити цей тариф не йшлося. Водночас низькі ціни для населення компенсуються високими цінами для непобутових споживачів, їх періодично переглядають. Наприклад, якщо за освітлення свого житла українці платять 90 коп. за перші 100 квт·год і по 1,68 грн за наступні, то тариф для промисловості залежить від регіону та інших чинників і може бути вище за тариф для населення в кілька разів.

Зазначається, що стримувати підвищення тарифів може і карантин. Прибутки українців упали, а борги за комунальні послуги навіть з чинними тарифами виросли.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Тарифи на комуналку: що подорожчає для українців в опалювальний сезон