На світі існує безліч спецій і трав, які відмінно допомагають нам худнути. Якісь з них прискорюють обмін речовин, інші допомагають у розщепленні жирів, треті – приглушують почуття голоду, тому в результаті ми з’їдаємо менше, ніж збиралися.
Різноманітні прянощі, сушені трави і соуси не тільки здатні змінити смак страви до невпізнання, але й посприяти отриманню фігури вашої мрії.
Дивно, але іноді ми навіть не здогадуємося, що той же звичний чорний перець, кориця або базилік допомагають нам стрункішати. Ми відібрали для вас 5 найбільш діючих спецій.
1. ЧЕРВОНИЙ ГОСТРИЙ ПЕРЕЦЬ
Чилі перець, гострий перець, пекучий перець, кайенский перець – все це назви одного продукту – червоного гострого перцю. Входить до його складу фенольне сполучення капсаїцин підвищує температуру тіла і прискорює обмін речовин, сприяючи в тому числі і прискорення спалювання жирів. До того ж червоний гострий перець приглушує почуття голоду, дозволяючи насититися меншою кількістю їжі. Для кулінарної творчості підійде сушений мелений червоний гострий перець, сушені стручки (їх можна додавати в супи при варіння або ароматизувати оливкова олія) і свіжі стручки цілком. З них, до речі, краще видалити насіння і прожилки при готуванні і робити це в рукавичках, щоб не пошкодити шкіру рук, якщо перець ну дуже гострий. У перший час використовувати зовсім трохи спеції, щоб ваші смакові рецептори до неї звикли.
Куди додати:
соуси, заправки для салатів, кефір, мацоні, бульйони, супи, гарячі страви з м’яса, птиці, круп, бобових або овочів.
Приклади дієтичних страв з перцем:
– тушковані баклажани з гострим перцем чилі;
– овочевий салат із заправкою з оливкового масла, лимонного соку і кайенского перцю;
– червона квасоля з зеленню і червоним перцем;
– штрудель з тонкого тіста філо, кукурудзи, моркви і кайенского перцю.
2. КОРІНЬ ІМБИРУ
Імбир – один з кращих натуральних помічників в боротьбі із зайвою вагою. Він прискорює обмін речовин, пригнічує апетит, покращує травлення і виводить з організму токсини. А ще він зміцнює судини і імунітет, допомагає при застуді, покращує пам’ять. Використовувати варто сушений мелений імбир (наприклад, для випічки) або тонкі слайси свіжого.
Куди додати:
гарячі напої (чай або проста вода з парою скибочок свіжого кореня імбиру – це кращий засіб для придушення апетиту), страви з м’ясом і овочами, солодка та несолодка випічка.
Приклади дієтичних страв і напоїв з імбиром:
– запечена баранина з скибочками імбиру;
– чай з лимоном і свіжим коренем імбиру (допомагає позбутися від бажання з’їсти що-небудь солоденьке);
– рагу з гарбуза, картоплі, кореня селери і імбиру;
– пісне імбирне печиво без цукру і з цільнозерновий борошна.
3. ВАНІЛЬ
Запах ванілі відмінно пригнічує відчуття голоду і покращує настрій. Якщо ви схильні до спонтанних перекусам солодощами або чіпсами, – носіть з собою мішечок зі стручком ванілі. Його запах дозволить вам утриматися від шкідливої їжі. А ще ваніль допомагає скоротити до мінімуму цукор в десертах. Використовувати в готуванні найкраще цілі стручки ванілі. Їх потрібно розрізати вздовж і тильною стороною ножа зчистити внутрішню частину. Підійде також ванільний екстракт або ванільний порошок (подрібнений висушені стручки ванілі). Ванільний цукор-таки не годиться. Цей продукт насправді до ванілі має дуже далеке відношення. Для його приготування використовується 1 стручок ванілі для ароматизації 500 г звичайного білого цукру. Не самий корисний і дієтичний продукт, краще вже купити справжню ваніль.
Куди додати:
кава, чай, натуральний кефір або питний йогурт, сир, солодка випічка, десерти, фруктові салати, каші.
Приклади дієтичних страв з ваніллю:
– дієтичні морквяні кекси без цукру з вівсяними пластівцями і ваніллю;
– збитий сир з ваніллю і замороженою полуницею (відмінна альтернатива морозива);
– рисова каша з сухофруктами і ваніллю;
– штрудель з тонкого тіста філо, яблук і ванілі (без цукру).
5. АНІС
Аніс краще інших спецій допоможе впоратися з бажанням з’їсти що-небудь смачненьке. Дієтологи в цьому випадку рекомендують розжувати пару зерняток анісу. Бажання перекусити пропаде і залишиться приємний освіжаючий смак у роті. Крім зниження апетиту, аніс піднімає настрій, володіє легким тонізуючим ефектом і підвищує працездатність.
Куди додати:
гарячі і холодні напої, страви з м’ясом, птицею, рибою, крупою та овочами, солодка та несолодка випічка.
Приклади дієтичних страв з анісом:
– тушкована риба з анісом;
– припущений шпинат з томатами і анісом;
– квашена капуста з анісом;
– салат з яблук і моркви з анісом.
5. КОРІНЬ ХРОНУ
Він прискорює розщеплення жирових клітин, а також відмінно очищує організм, виводить токсини і покращує травлення. Допомагає перетравлювати важку і жирну їжу (не дарма хрін традиційно подають до холодцю). Крім того хрін має антибактеріальні та протизапальні властивості, багатий вітамінами і мінералами. В якому вигляді його використовувати вирішувати вам. Можна готувати соуси вдома самостійно або купувати готові приправи з тертого хрону з прянощами в магазині.
Куди додавати:
маринади, приправи і соуси.
Приклади дієтичних страв з хріном:
– соус з тертого хрону, тертого вареного буряка і столового оцту;
– соус з тертого хрону, тертих солодких яблук і винного оцту;
– варений яловичий язик з соусом з хріну і буряків;
– холодна запечена телятина з соусом їх хрону і яблук.