facebook

Коли українцям не зможуть платити пенсії: названо дату

Україна може перетворитися на “країну пенсіонерів без пенсій” вже в 2050 році. Демографічна ситуація погіршується: кількість населення похилого віку зростає, а молодого – скорочується.

 

Про це йдеться у виданні Liga. Демографічні процеси в Україні – одні з найгірших у Європі, відзначає директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАНУ Елла Лібанова.

“У нас дуже швидка депопуляція. Очікувана середня тривалість життя нижча, ніж середній показник по світу”, – каже вона.

До 2050 року населення України на 37% складатиметься з жителів у віці 60+, у найближчі 30 років кількість людей старше 80-ти збільшиться втричі, посилається на дослідження ООН Віра Чайковська з Інституту геронтології НАМН. Згідно з песимістичним прогнозом, через 30 років Україна буде однією з 15 країн світу, де частка літніх людей складе 40% населення, уточнює Чайковська.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Якщо зіставити прогнози Інституту демографії та ООН, у 2050-му на 30 млн населення України припадатиме близько 12 млн пенсіонерів. Поточне співвідношення – 38 на 11.

Але далеко не кожен українець працездатного віку платить Єдиний соціальний внесок, за рахунок якого в Україні виплачуються пенсії.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

загрузка...
Коли українцям не зможуть платити пенсії: названо дату