facebook

Підвищення прожиткового мінімуму: коли українцям чекати покращення і на скільки

Мінсоцполітики розробило дорожню карту наближення прожиткового мінімуму до реальної величини

Для всіх українців, які втомилися дивитися на величезні платіжки за комуналку, є важливі новини. Так, у Міністерстві соціальної політики України розробили “дорожню карту” з реалізації планів наближення прожиткового мінімуму до реальної величини.

Про це стало відомо завдяки новій публікації прес-служби Міністерства соціальної політики України в мережі Facebook.

Повідомляється, що Мінсоцполітики в рамках оптимізації сфери застосування прожиткового мінімуму, підвищенням його розміру та розмірів державних соціальних гарантій розробило ряд законопроєктів, які схвалено урядом і подані до Верховної Ради України.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Новими законопроєктами передбачено:

  • нову методологію визначення та застосування прожиткового мінімуму виключно для основних соціальних гарантій (мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії за віком, державної соціальної допомоги, яка є для людини основним джерелом доходів);
  • введення базових величин для розрахунку соціальних виплат (надбавок, підвищень, додаткової пенсії, пенсії за особливі заслуги, щомісячних допомог), що встановлюються до пенсії або державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії;
  • стипендій, максимальних розмірів виплат, компенсаційних виплат, а також одноразових виплат (допомог);
  • введення базової величини для грошових платежів і стягнень і базової величини для адміністративних зборів.

У Мінсоцполітики також обіцяють, що при цьому всьому жодна із соціальних виплат, які сьогодні отримують громадяни, а не буде зменшена.

Марина Лазебна, скріншот: YouTube
“Наша мета – забезпечити цільовий пріоритетний підхід на спрямування державних коштів для підвищення прожиткового мінімуму до фактичного його розміру для соціальних гарантій, які є для особи основним джерелом доходів. Запобігти в подальшому необґрунтованому використанні прожиткового мінімуму для грошових платежів і стягнень, адміністративних зборів. Соціальні виплати, які є додатковими виплатами до пенсій, допомог, розраховувати з урахуванням базової величини для соціальних виплат. Інші платежі і збори розраховувати від базових величин для грошових платежів, базової величини для адміністративних зборів”, – заявила міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

загрузка...
Підвищення прожиткового мінімуму: коли українцям чекати покращення і на скільки