facebook

Коронавірус б’є по найслабших місцях, але епідемія закінчиться дуже скоро – Віра Казмірчук

Коронавірус б’є по найслабших місцях, але епідемія закінчиться дуже скоро – Віра Казмірчук

В Україні коронавірус щодня б’є рекорди, і вже практично половина областей країни потрапила до червоної зони. Багато українських лікарні переповнені. Про те, чому Україна опинилася на порозі коронавірусної катастрофи, чому наші лікарі продовжують лікувати ковід антибіотиками, від яких багато країн відмовилися через ризик для здоров’я пацієнтів, чи піде на користь обов’язкове носіння масок, введене Кабміном в червоних зонах і чи потрібно вакцинуватися – в програмі Роксани Руно “Всьо по бєспрєдєлу” на Апостроф TV розповіла директор Інституту імунології, алергології та реабілітації, доктор медичних наук, імунолог ВІРА КАЗМІРЧУК.

— Зараз усі говорять про карантинні обмеження. Чи локдаун нас врятує, чи його треба було запроваджувати ще вчора?

— Наша держава вже пояснила, що те, що ми робили від самого початку, було зайвим. Ви ж пам’ятаєте, сказали, що ми робили дуже різкі кроки: не гуляти парками, з одним собакою одна людина тощо. Це було зайвим.

Сьогодні, я вважаю, люди повинні ходити в масках. Але в приміщеннях, де стоїть знезаражувальна апаратура, можна перебувати без маски. От у вас, я помітила, в передпокої стоїть апарат, у мене в кабінеті такий саме. Я працюю без маски.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

— Давайте або руйнувати, або підтримувати міфи. 22 березня Кабмін заборонив у червоних зонах з’являтися без маски на вулицях і в парках. Це від чогось врятує?

— Ні, це не корисно. Воно ні від чого не врятує, бо в парках немає великої кількості людей. Від чого це може врятувати? Зменшення надходження кисню в організм робить гірше. Людина не може в масці бути цілий день.

 Чи потрібен загальний карантин?

— Потрібен. Ви згадайте, що сталося, коли всі поїхали в Буковель. Люди були без масок, без нічого, бо це ж на природі. Не можна такого робити.

— До практичних історій. Ви будете вакцинуватися?

— Я вакцинувалася в дитинстві абсолютно проти всіх інфекцій. Усе своє життя я ніколи не вакцинувалася проти грипу. І зараз я вакцинуватися не буду. Чому? Бо я маю підтримувати свій стан здоров’я. Я себе не вакциную, а ввожу той імуноглобулін, який відповідає за імунітет. І вакцинація мені не потрібна.

— А вакцині ви довіряєте?

— Я не можу відповідати на це питання, тому що не тільки я не можу дати відповіді, світ не може дати. Ви пригадайте, що робиться в Європі, в Америці, в Англії. То ці вакцини, то ці вакцини, то тромбоз. А насправді виявили, що ніякого тромбозу не було. Така кількість тромбозу в людей, які вакцинувалися, дорівнює кількості тромбозу в людей, які не вакцинувалися, а хворіли на коронавірус. То як це можна сказати? Відповідь на це питання можна дати тільки тоді, коли провакцинується величезна частина світу різними вакцинами. Тоді буде відповідь.

— То це буде глобальний експеримент?

— А інакше не можна.

— В якому стані українська медицина?

— Українська медицина в занепаді, і винна в цьому колишній міністр Уляна Супрун. Вона почала руйнувати все те, що було хорошим. Чому дуже багато лікарів, які себе відчули непотрібними в Україні, поїхали заробляти гроші за кордон? Вона створила такі умови. А сьогодні, уявіть собі, гроші йдуть за пацієнтом. А хто визначає рівень досвідченості лікаря? Ніхто. Він буде лікувати хворого до того моменту, поки хворий приноситиме гроші. Бо ж за ним ідуть гроші лікарю. Хіба це правильно? Ні.

Багато лікарів поїхали на заробітки до Польщі, Чехії, Німеччини. Усі: онкологи, хірурги, терапевти, педіатри, імунологи. У мене дуже багато учнів працюють у Європі.

— Ми запитали киян, чи хочуть вони вакцинуватися. Більшість відповіла, що ні. Що ви думаєте з цього приводу?

— Виникла недовіра до вакцинації у зв’язку з тим, яка була агітація за вакцини у свій час. Я за всі роки не пам’ятаю стільки смертей від кору, скільки було за Супрун. За все моє життя не помер жоден хворий. Чому? Бо будь-якому хворому — навіть у судомах — вводили імуноглобулін, тому що іншого тоді не було. І хворий залишався живим. Цього в Україні ніхто не робив, поки люди не помирали. А знаєте чому? Щоб усі знали, що можна померти. От і все.

— Ви кажете, що свідомо…

— Свідомо. Я впевнена, що це було свідомо. У мене медсестра працює 25 років. Вона працювала в дитячій лікарні. Я хворіла, коли мені було десь років 12. А щоби стільки померло від кору — це неможливо. У нас є можливості зупинити будь-яку смерть. У нас в Україні, якщо б нам чуму, холеру завезли, чи іншу заразу, були такі запаси в державі, що можна було зупинити будь-що. Запаси імуноглобулінів проти різних хвороб, розумієте? У Київській станції переливання крові. Це було про всяк випадок, коли Україна ще була в Радянському Союзі.

— Зараз цього немає?

— Немає. А куди воно поділося, це дуже велике питання. Не знаю.

— Повернімося до смертей від коронавірусу. Вакцинуватися потрібно?

— Питання таке: чим більше людей у світі вакцинуються, тим менше буде розповсюдження коронавірусу.

Це зрозуміло. Але в межах України цей так званий колективний імунітет — це що? Скільки людей для цього потрібно вакцинувати?

— Якщо провакцинують за найближчий рік хоча б 50 % населення, це вже зробить меншим розповсюдження коронавірусу.

— А що робити тим, кому з медичних причин не можна вакцинуватися? Людям, які мають аутоімунні захворювання, але бояться коронавірусу?

— Для цього існує імуноглобулін, який захистить від будь-якої хвороби. Від ковіду, від чуми, холери, зарази — будь-якої. У нас в Україні є “Біофарма”. Це недержавна структура. У протоколі лікування коронавірусної інфекції записано, що якщо важкий перебіг хвороби, то можна капати “Альбумін” і “Біовен”. І це введено в протокол. Але ви думаєте, хтось це робив? Ні. Чому? Не знаю.

— Ці протоколи дуже жорсткі. Лікарів звинувачують у тому, що вони не бажають лікувати людей не за протоколами. Вони мають право виходити за ці протоколи?

— Не мають такого права. Уся біда в тому, що вони лікують, незважаючи на те, лікують в одній лікарні чи в районній, двома антибіотиками. Раніше лікували двома, а зараз одним. Хворі потрапляють до Жовтневої лікарні, де в нас так званий центр ковіду, і там їм продовжують капати цей антибіотик, що викликає зупинку серця.

Я так врятувала одного священника. Він казав: щось мені зле, серце болить. Я спитала, що йому капають. Він сказав, що якийсь розчин. Я його попросила витягнути голку. Тепер я його вже півроку лікую від аритмії. Оцей “Азітроміцин” капали хворим 10 днів поспіль. Хто це вигадав? Не знаю. Хто “Плаквеніл” вигадав? Не знаю. Експерти ВООЗ написали такий протокол, а ми схвалюємо, слухаємося та робимо те саме. Люди помирали в Америці — по тисячу трупів — а ми продовжуємо це робити.

— Виходить, що вакцинуватися потрібно. А потім ви — лікар, який має авторитет, — говорите, що не вакцинувалися б.

— Ні, трохи інакше. Мені не потрібно вакцинуватися. Якщо я вакцинуюся, то не вийду на роботу, а я директорка Інституту. Я собі роблю профілактику. Якби я вакцинувалася, у мене був би такий імунітет, який я маю без вакцинації. Це по-перше. По-друге, я ж вам уже сказала: якщо 50 % чи більше буде щепленими, то епідемія спаде.

— Як правильно вакцинуватися від коронавірусу? Які обстеження треба пройти, що перевірити?

— Хоча б здайте аналіз крові. Горло треба подивитися та спитати людину, хворіла вона нещодавно чи ні.

— Якщо вона хворіла?

— То треба почекати з вакцинацією хоча б тижні 2–3 та потім переробити той аналіз крові. Вакцинуватися потрібно, завдяки цьому зменшилася кількість тих хвороб, які поїдали людство. Але це сталося, коли була холера, чума — коли було необхідно щеплюватися. Коли було – або смерть, або вакцинація. Коли почалася вакцинація від АКДС, кору, краснухи, то вакцинували всіх дітей. І виникла недовіра до самої вакцинації. У мене не недовіра до вакцинації. Я просто імунолог, у мене інше ставлення до свого здоров’я. Я повинна продовжити собі життя, я повинна ще написати багато того, що я заклала, я маю ще багато прожити. А як я буду тільки вакцинуватися, то толку з мене не буде.

— Якщо хтось запитає: я нещодавно чи рік тому перехворів на коронавірус, маю антитіла.

— Секундочку. Якщо у вас високий рівень антитіл, то для чого вам вакцинуватися? Ви не захворієте. Ви не є особою, яка може когось заразити.

— Ми знаємо, що були випадки, коли людина інфікувалася коронавірусом удруге. Чи є випадки, коли інфікування відбувалося втретє?

— Маса таких випадків.

— Уже і втретє?

— Втретє і вдруге. Пояснюю чому: ніхто ж не лікував коронавірус. Антибіотики не лікують вірус. З тими протоколами, за якими лікували людей, хтось витримав, а хтось помер. А хтось не виробив імунітет проти вірусу.

— Про ставлення до наших лікарів. Днями один “гєній” запропонував позбавляти ліцензії лікарів за відмову вакцинуватися. Що б ви йому сказали?

— Це смішно. Якщо в людини в роду є хвороба Альцгеймера чи Паркінсона, наприклад, вона побоїться вакцинуватися. Це ж аутоімунна хвороба. Ви знаєте, в 1967 році відома директорка Інституту грипу провела такий експеримент: 30 осіб вакцинувалися, 30 — ні. Ті, хто перехворіли на грип самотужки, мали імунітет та місяць аутоантитіла. Ті, що руйнують власний організм. А ті, хто вакцинувався — шість місяців. Це означає, що ті, хто вакцинуються, можуть швидше отримати аутоімунну хворобу, ніж ті, хто перехворіє самотужки. Але ж це треба знати.

— Ви зараз говорите про те, що ті, хто перехворіє на коронавірус…

— Розумієте, в Ізраїлі зараз вакцинують поголовно. Може, немає сил перевіряти антитіла. Але я б спитала: який відсоток побічних дій. Якщо немає серйозного показника, то про що ми говоримо? У них же Moderna та Pfizer. Я не можу говорити, яка вакцина найкраща. От коли все це закінчиться…

— А коли це закінчиться?

— Скоро, дуже скоро. До кінця 2021 року.

— А кажуть, що у 2022 році накриє ще більше.

— Ні, не вірте.

— Імунітет виробиться, якщо всі вакцинуються. А якщо ні? Ви бачите, якими темпами іде вакцинація.

— Ні, як не вакцинується якийсь процент, то все одно не буде того страху, що зараз.

— Є люди, наприклад, із захворюванням нирок. Якщо така людина захворіє? У чому взагалі ризик побічних наслідків коронавірусу?

— Коронавірус б’є по слабких місцях. Наприклад, людина хворіє на пневмонії, то полетять легені. Хворі нирки — постраждає цей орган. Слабкі місця вилітають. І дуже довго залишається синдром хронічної втоми. Вилікувалася людина, немає температури, але вона встає зранку та знову хоче лягти, бо немає сил. Оце синдром хронічної втоми, це властиво для коронавірусу. Для тих, хто не лікувався нормально.

— Коронавіруси були відомі до 2020 року. Чому пандемія накрила світ зараз?

— У нас були MERS і SARS. Повірте, у нашій крові є антитіла, бо хтось їздив туди. Я облетіла весь світ — від Арабських Еміратів до Європи. Я стикалася з людьми, які перенесли MERS чи SARS. Звичайно, у літаках, скрізь. Цей вірус випущений був, як Джин із пляшки. Ви ж пам’ятаєте Ухань. Але ж дивіться, як Китай це швидко загасив. А Америка не змогла. От вам і американська медицина. Світом оспівана американська медицина.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Коронавірус б’є по найслабших місцях, але епідемія закінчиться дуже скоро – Віра Казмірчук