facebook

Амосова розповіла, які нові штами коронавірусу є найнебезпечнішими

Pfizer і Moderna зараз вже працюють над модифікацією своєї вакцини, – Амосова

Зараз українці хворіють на коронавірус нового штаму, що прийшов з Великобританії, B117, та побоюватися варто не його: на південноафриканський штам вакцини не діють.

Так повідомила у програмі «Що далі» на каналі «Знай24» доктор медичних наук Катерина Амосова.

Амосова оцінює теперішню ситуацію в країні як вкрай небезпечну, адже, хай епідемія тут і була, але перехворіла доволі мала частина населення, більша ж – досі вразлива для інфекції.

«Відбулись мутації вірусу», – констатує вона. Підтвердження цього є і на Заході, і в Україні. Зокрема, зараз поширюється новий штам коронавірусу, що прийшов з Великобританії, B117. Він же зі свого боку теж продовжує мутувати: більша заразність, перебіг захворювання важчий, а смертність – вища.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Тим не менш, в інших державах перевірили, що вакцини Pfizer, Moderna та AstraZeneca діють проти цього штаму COVID-19. Побоюватися, вважає Амосова, варто не його: на південноафриканський та бразильський штам вакцини не діють. Зокрема, якщо говорити про перший, то вакцина AstraZeneca ефективна проти нього лише на 10%. «Тому потужні компанії – той же Pfizer і Moderna, зараз вже працюють над модифікацією своєї вакцини», – повідомляє доктор наук.

З іншого боку, Україна не держава-транзитер, її економіка не надто приваблює інвесторів, а відтак і поширення нових штамів набагато повільніше та відбувається пізніше.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Амосова розповіла, які нові штами коронавірусу є найнебезпечнішими