facebook

Мені лікар сказав: “Якщо грошей немає, то я тебе лікувати за свої не буду. Я зібрав речі і пішов”, – каже ветеран війни на Донбасі.

Мені лікар сказав: “Якщо грошей немає, то я тебе лікувати за свої не буду. Я зібрав речі і пішов”, – каже ветеран війни на Донбасі.

67-річний ветеран Антитерористичної операції на Донбасі Іван Маслиган 13 червня приїхав із Маріуполя Донецької області до столиці України. Важкохворий чоловік, що потребує операції, відразу вирушив до Офісу президента. Звідти його відвезли вже швидкою допомогою.

Кому гра, а кому вижити

Новина про те, що в розпал футбольних баталій (коли українська збірна грала на Євро-2020) на Банковій сидить літній учасник АТО, розлетілася по Facebook.

Сам же Іван Маслиган на своїй сторінці написав: “Ось тут буду сидіти до тих пір, поки або відвезуть, або понесуть”.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Іван Маслиган приїхав до Офісу президента на Банкову.

Попри вихідний день, чоловікові подзвонили з ОП, вислухали і запропонували допомогти йому потрапити в госпіталь для ветеранів у Святогорську Донецької області. Проте він більше підходить для реабілітації, а не для оперативного лікування. Особливо зважаючи, що два тижні тому Маслигана вже кілька годин витягали з того світу – в Маріуполі.

Тривогу відразу забили ветеран війни на Донбасі Володимир Шилов та волонтерка Ксенія Бикова. На її прохання до воїна під’їхав її знайомий, який був поблизу, і відразу ж викликав швидку допомогу. Івана Маслигана відвезли в Олександрівську клінічну лікарню, ніч він провів під крапельницями.

Як розповів Маслиган OBOZREVATEL, йому вперше вдалося поспати кілька годин поспіль. Чоловіка просто змучили надзвичайно сильні ниркові болі.

На війну в 60 років

Іван Михайлович багато років жив у Чугуївському районі Харківської області. “Народився в Карпатах, потім мама переїхала в Одеську область, там я і виріс, а потім уже потрапив у Харківську. Від тракториста дійшов до голови сільради”, – сміється Маслиган. А ось у 2014 було не до сміху: російська агресія перекреслила плани на мирне життя і 60-річний чоловік не зміг залишитися осторонь.

Іван Маслиган почав “тероризувати” військкомат.

“Я постійно їздив до воєнкома, домагався, щоб мене взяли служити. Від мене ховалися, не хотіли навіть розмовляти! Потім побачив по телебаченню сюжет, що набирається добровольчий батальйон у Миколаєві, я на автобус і поїхав. Там уже домігся, щоб мене все-таки взяли. Пройшов медкомісію, лікарі сказали, що організм міцніший, ніж у молодих. Так я і потрапив у 79 окрему десантно-штурмову бригаду”, – розповів Іван Михайлович.

Іван Маслиган із побратимами на бойовій позиції. 2015 рік

“Немає грошей – умирай!”

У вересні 2015 року, коли Маслиган був на полігоні в Житомирі, у нього вперше відбувся напад. “До цього ніколи не було проблем із нирками. Річ у тому, що алкоголь я не вживаю, навіть пива не п’ю. А тут таке. Мабуть, застудив нирки. Мене відвезли в шпиталь, зняли загострення і я поїхав на демобілізацію”.

Після цього, в 2016-17 роках він їздив у санаторій у Пущі-Водиці. “А потім уже все. Казали, що приїжджих брати не будуть, тільки киян і жителів області”, – пояснив ветеран. У Маріуполі ж, де після АТО залишився жити чоловік і одружився, таких умов для лікування й реабілітації немає.

З 2019 року Івана Маслиган переніс три операції на нирках. Під час першої сталася клінічна смерть. А 1 червня 2021 року потрапив у лікарню в Маріуполі з важким нападом.

“Через тиждень мені лікар сказав: “Якщо грошей немає, то я тебе лікувати за свої не буду. Я зібрав речі і пішов”, – каже ветеран війни на Донбасі.

Вдома мучили сильні болі, постійно ходив – лежати було неможливо. “В один момент я нікому нічого не кажучи вирішив поїхати до Києва. Може, мені зможуть допомогти, а ні – так усе одно, де помирати”.

Іван Михайлович лежить у відділенні урології в Олександрівській клінічній лікарні. Йому потрібне оперативне втручання, щоб видалити камінь із нирки.

Грошей же критично не вистачає. Дружина – вчителька в школі, сам Іван Михайлович працював на комунальному підприємстві, а зараз має непостійний заробіток – займається ремонтами.

На попередню операцію Іван Михайлович із дружиною взяли близько 40 тисяч у кредит, повернули ще не все, а тут – нова операція. Її вартість 20-25 тисяч гривень, а ще лікування й реабілітація. Коли побратими дізналися про важку ситуацію, в якій опинився ветеран-десантник, зібрали 12 тисяч. Але від них уже мало що залишилося.

Якщо у вас є бажання і можливість допомогти ветерану-десантникові, OBOZEVATEL публікує реквізити для допомоги: 4731 2196 1851 9874 Маслиган Іван Михайлович (ПриватБанк).

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Мені лікар сказав: “Якщо грошей немає, то я тебе лікувати за свої не буду. Я зібрав речі і пішов”, – каже ветеран війни на Донбасі.