Трійця 2021: чим не можна прикрашати будинок на Зелені свята
Православна Трійця 2021 року відзначається в Україні 20 червня. Це одне з 12 головних церковних свят, яке також відоме як День Святої Трійці, Свята П’ятидесятниця або Зелені свята.
Так, на Трійцю віряни за традицією святять у церкві трави та зелень, якими потім прикрашають свої оселі для залучення удачі та благополуччя. Однак не всі рослини підходять для цих цілей: є й заборонені, які, згідно з повір’ями, в жодному разі не рекомендується збирати. Чим не можна прикрашати дім на Зелені свята
У народі День Святої Трійці асоціюється із закінченням весни і настанням літа. Саме тому в свято прийнято святити зелень і трави, якими віряни прикрашають свої оселі. За повір’ям, цього дня Пресвята Богородиця приходить до кожної хати, щоб подивитися, чи чисто вдома.
Крім того, за переказами, саме на Трійцю Бог засіяв Землю зеленню. Однак головний символ свята – звичайно, три Божественні образи: Син, Отець, а також Дух Святий.
Що стосується заборонених на Трійцю рослин, які не можна святити в церкві, а потім використовувати разом з іншими травами, до них належать осика і верба.
Осика
Згідно з однією з легенд, на осиці повісився Іуда і відтоді її листи тремтять “у жаху від проклятої ноші”. Більш того, з цього дерева було зроблено хрест, на якому розіп’яли Ісуса Христа.
Тому з осикою пов’язано безліч негативних повір’їв. Вважається, що дерево має погану енергетику, яка загрожує сварками і розбратом в сім’ї. Також його пов’язують з лукавим. У таке світле свято, як Трійця, осика є вкрай небажаною рослиною в домі.
Верба
Як не дивно, верба теж належить до заборонених рослин на Зелені свята. Саме по собі це дерево – дуже світле та чисте. Вважалося, що верба може відігнати грозу, вилікувати від різних хвороб, в тому числі від бездітності.
Але на Трійцю її не потрібно святити і нести додому. Справа в тому, що до цієї дати не можна ламати її гілки. Більш того, вона вже принесла добро і благодать на Вербну неділю. Зазвичай вербу спалювали (але так, щоб по попелу потім не ходити ногами), висаджували в землю, клали в труну або могилку до померлих або несли в ліс.