facebook

Депортують і навіть не виплатять заробленого: мільйони заробітчан можуть видворити з Євросоюзу

Депортують і навіть не виплатять заробленого: мільйони заробітчан можуть видворити з Євросоюзу

Мільйони українських заробітчан ризикують бути виселеним з Євросоюзу і залишитися без заробітку. За приблизними оцінками таких може набратися від півтора до двох з половиною мільйонів наших співвітчизників.

Пише – джерело.
Йдеться про тих, хто трудиться в Європі нелегально. А таких дуже багато. Тим часом, в ЄС діють суворі правила щодо нелегалів, серед яких видворення за межі ЄС – ще не найжорсткіше.

Українська влада достовірно не знає, скільки наших громадян працює за кордоном. За приблизними підрахунками таких може набратися від 3 до 5 мільйонів, каже міністр економіки Олексій Любченко.

Щорічно з України від 2 до 3 мільйонів громадян їдуть на роботу за кордон, кажуть в Мінекономіки. Причому середній вік заробітчан – найпродуктивніший: від 30 до 40 років.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“30-40 років – це середній вік нашого працівника, який визначився і, на жаль, не на користь України. Скільки їх таких – молодих, активних, освічених, створюють економічне зростання нашим сусідам? На жаль, назвати точну кількість наших громадян, які не знайшли себе в Україні, неможливо. За експертними оцінками, від 2 до 3 млн стабільно щорічно “, – засмучується голова Мінекономіки.

Наша країна утримує першість в Європі за кількістю заробітчан. В основному українці їдуть на заробітки в Польщу, Чехію, Німеччину, Словаччину, Португалію, а також в Ізраїль.

Причому в різних країнах ЄС відсоток нелегально працевлаштованих заробітчан абсолютно різний. Наприклад, у Польщі офіційно працевлаштовані понад 60% українських заробітчан. Причому цьогоріч, після минулорічного відтоку українців через пандемію, в Польщі збільшили кількість вакансій для наших громадян. Втім, і в інших країнах ЄС також вакансій стало більше. Але там, як і раніше, беруть на роботу багато нелегалів. Зокрема, в Німеччині 90% українських заробітчан працюють на “пташиних правах”.

Для нелегалів в Європі існують суворі покарання

Нічого хорошого нелегального заробітчанина, вирахуваного відповідними органами, не чекає. У кращому випадку, його просто виженуть з країни, часто не давши йому можливості навіть отримати гроші за вже виконану роботу. Можуть також заарештувати і передати підпільного працівника українській державі за екстрадицією. Можуть видворити, змусивши сплатити штраф. А в Євросоюзі штрафи для нелегалів становлять кілька тисяч євро. Як правило, таким громадянам після цього заборонений в’їзд до країн Євросоюзу, як мінімум, на кілька років.

Причому, всі ці заходи дійсно широко застосовуються на практиці. Так, з однієї лише Німеччини лік виселеним нелегалам іде на сотні.

Краще шукати за кордоном легальну роботу

По-перше, тоді ви будете мати хоч якийсь соціальний захист.

По-друге, якщо заробітчанин платить податки в країні, де він працює, то період цієї роботи зараховується йому в загальний трудовий стаж для пенсії. Навіть більше, частину цієї пенсії йому виплачуватимуть з-за кордону, що може на старості істотно поліпшити його матеріальне становище. По-третє, офіційно працевлаштованого заробітчанина вже точно не виженуть з країни.

До речі, як вважає міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, більшість заробітчан залишиться вдома, якщо середня зарплата в Україні досягне хоча би 18 тисяч гривень.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Депортують і навіть не виплатять заробленого: мільйони заробітчан можуть видворити з Євросоюзу