facebook

Нові правила карантину: ЗМІ дізналися, що хоче поміняти Кабмін

Нові правила карантину: ЗМІ дізналися, що хоче поміняти Кабмін

Незабаром Україна перейде у “жовту” зона карантину. Також Кабінет міністрів має намір змінити правила адаптивного карантину у “жовтій” і “червоної” зони.
Про це повідомляє “РБК-Україна”.
Оновлені правила уряд може затвердити вже на поточному тижні, однак вони зможуть вступити в силу тільки після семи днів. Обмеження, які діють у різних зонах, міняти не будуть, але щеплені громадяни отримають безліч поблажок.

“Жовта” зона

В даний час у “жовтій” зоні існує обмеження по заповненості кінотеатрів, культурних приміщень і спортзалів. Журналісти відзначають, що Кабмін може дозволити їм приймати гостей не дотримуючись цієї умови, якщо у них буде щеплений персонал і відвідувачі.

Це, до того ж, стосується і вакцинованих тільки однієї дозою щеплення.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Поки не уточнюється, який відсоток вакцинованих – 80 або 100 потрібен, щоб продовжити роботу без обмежень. Кабмін вже затвердив схожі норми для освітніх закладів.

Джерела у Кабміні повідомили журналістам, що з 1,3 млн співробітників навчальних закладів, першу дозу отримали тільки 44%, а другу – 34%. Однак зобов’язати їх робити щеплення уряд поки не має наміру.

“Червона” зона

Ресторани, ТРЦ та інші заклади, які в цій зоні повинні були припинити роботу, зможуть обслуговувати гостей при наявності щеплення у персоналу і відвідувачів. До того ж, і персонал, і гості повинні бути щеплені двома дозами вакцини. Поки невідомо, який відсоток персоналу повинен бути щеплений.

Перевірити відвідувачів можна буде за допомогою внутрішнього свідоцтва про вакцинацію, документи будуть доступні у додатку “Дії”.

Також уряд обмірковує над паперовою формою сертифіката для людей, які смартфоном не володіють, і для тих, кому вакцинація строго протипоказана.

За оцінкою Міністерства охорони здоров’я, до “червоної” зони України може наблизитися у жовтні-листопаді.
Транспор
Громадський транспорт поки буде працювати у звичайному режимі.

Вищевказані правила введуть в силу приблизно під кінець вересня, коли Україна перейде у “жовту” зону.

Раніше Realist.online повідомляв, що у Міністерстві охорони здоров’я мають намір ввести привілеї для вакцинованих українців.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Нові правила карантину: ЗМІ дізналися, що хоче поміняти Кабмін