Утік із РФ в Україну і почав убивати жінок: нові деталі НП
Іноземець, якого поліцейські затримали за підозрою в убивстві Оксани Кені на Оболоні, виявився неодноразово судимим злочинцем. Він встиг відсидіти в Росії та Україні. А через кілька місяців після того, як засуджений убивця достроково вийшов із в’язниці за “зразкову поведінку”, він знову позбавив життя жінку – цього разу в Києві.
Детальніше про злочинця читайте в матеріалі OBOZREVATEL.
Після вбивства ховався на острові
Як стало відомо OBOZREVATEL, затриманим іноземцем виявився 66-річний громадянин Грузії Тенгіз Єцадеішвілі. На березі Дніпра, біля намету, де тимчасово жила 37-річна Оксана Кеня, він жорстоко вбив її.
Незадовго до цього жінка приїхала з Чернігівської області. З роботою було непросто, а в Києві можливостей більше. Оксана влаштувалася касиркою в один із магазинів, ще підробляла, продаючи фрукти. А щоб заощадити і поки тепло, вирішила пожити в наметі.
Після того, як 4 вересня у Києві знайшли тіло жінки, на розшук злочинця були кинуті всі сили – залучили навіть Національну гвардію, військовослужбовці прочісували територію. Добре, що вже був фоторобот підозрюваного.
16 вересня чоловіка затримали на Трухановому острові. Як з’ясувалося, причиною вбивства іноземець назвав… ревнощі. Чи справді злочинець був раніше знайомий зі своєю жертвою, з’ясовуватиме слідство, але на рахунку Тенгіза Єцадеішвілі вже є схоже вбивство.
Як злочинець потрапив до України
У 2005 році Тенгіз Єцадеішвілі вирішив втекти з Росії. З огляду на все, чоловікові загрожував черговий арешт – раніше в РФ його судили за розбійний напад, шахрайство, викрадення паспорта. Злочинець вийшов на свободу достроково (з випробувальним терміном на чотири роки) в 2004 році.
У місті Туапсе, де він тоді жив, Єцадеішвілі придбав паспорт, з яким і перетнув російсько-український кордон. Оселився в Харкові, потім переїхав до Дніпропетровська.
Одного разу, перебуваючи в Одесі на території ринку “Привоз”, “гастролер” познайомився зі своїми земляками, які пообіцяли допомогти йому зробити паспорт громадянина України та ідентифікаційний код.
За підроблений документ, нібито виданий в 2000 р. Самарським РВ ГУМВС України в Дніпропетровській області, чоловік віддав 250 доларів.
Цей “паспорт” Тенгіз Єцадеішвілі показував під час перетину державного кордону України, а також під час укладання договорів оренди житла. Його ж показав і співробітникам міліції, вже будучи затриманим у вересні 2011 року за підозрою в скоєнні умисного вбивства жінки.
Убив жінку, яку “любив”
У 2011 році Тенгіз Єцадеішвілі у Вінниці познайомився з молодою жінкою. У неї були труднощі, і чоловік почав її забезпечувати.
30 липня 2011 року вони приймали гостей – влаштували застілля. Близько 23:00 чоловік запропонував лягати спати, оскільки наступного дня вони повинні були перевозити її речі до нього. Але жінка взяла рюкзак і попросила викликати таксі, щоб поїхати додому. Єцадеішвілі пішов до кімнати, щоб взяти гроші, і зауважив, що частини коштів не вистачає. Розгорівся скандал, під час якого він жорстоко вбив жінку.
Вранці Тенгіз виїхав до Росії, однак того ж дня повернувся в Україну, але вже в Одесу. Там він одразу влаштувався працювати на парковку, а через кілька днів його затримали правоохоронці.
Суд випустив на свободу за “зразкову поведінку”
Вінницький міський суд 25 грудня 2014 року засудив Тенгіза Єцадеішвілі до 14 років позбавлення волі: його визнали винним у скоєнні злочинів за ч.1 ст.115 (умисне вбивство) і ч.3, 4 ст.358 (підробка документів) Кримінального кодексу України.
У Вінницькій виправній колонії він повинен був сидіти до 2025 року, проте вийшов на волю набагато раніше.
Йому зарахували майже чотири роки попереднього ув’язнення за майже вісім років позбавлення волі. А 29 січня 2021 року Вінницький міський суд задовольнив клопотання вбивці про умовно-дострокове звільнення від відбування покарання.
Прокурор подав апеляцію. Його аргументами проти дострокового звільнення було те, що Єцадеішвілі раніше неодноразово притягувався до кримінальної відповідальності, а за даним вироком (вбивство жінки) свою вину не визнав, хоча вона була доведена. Плюс до всього, відбуваючи покарання в установі виконання покарань, Тенгіз Єцадеішвілі працював не протягом усього строку і 8 разів притягувався до дисциплінарної відповідальності.