facebook

А ви знаєте чому святий Миколай був заборонений у СРСР: 9 історій про Чудотворця

Чому святий Миколай був заборонений у СРСР: 9 історій про Чудотворця

Відомий усім українським дітям Святий Миколай, він же Санта Клаус, у Радянському Союзі був не надто бажаним гостем, за що був замінений на релігійно нейтрального Діда Мороза. Відомо, що Святий Микола благоволіє слухняним дітям і, за переказами, щедро обдаровує 19 грудня тих, хто добре поводився увесь рік.

Портал Дивосвіт зібрав маловідомі факти про святого Миколая та розповів, про те ким він був та як зміг стати найпопулярнішим персонажем дитячих історій у багатьох країнах світу. День святого Миколая Чудотворця – це свято любові та радості, а його образ продовжує творити добро навіть після смерті святого.

Топ дев’ять маловідомих фактів про святого Миколая.

У ньому була “іскра Божа” ще від народження

Легенди свідчать, що новонароджений хлопчик Микола став на ноги в дуже ранньому віці, саме тоді, коли його піднесли до хрещенської купелі.

Миколай був щиро добрим

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Він ріс у багатій сім’ї, і коли його батьки померли, то залишили йому пристойну спадщину. Проте Миколай не став насолоджуватися своїм матеріальним становищем, а вирішив скористатися можливістю – робити добрі вчинки. Зокрема, він віддав свій будинок тим, хто більше потребував даху над головою. Крім того, Миколай намагався допомогти нужденним, роблячи для них подарунки. Коли на вулицю наставала ніч, він ходив від будинку до будинку і залишав на їхньому порозі гроші, теплі речі, їжу, те, чого потребувала та чи інша сім’я. Робив він це таємно, від щирого серця, адже йому не були потрібні ні схвалення, ні подяка.

Миколай був єпископом

Після смерті єпископа Іоана християнство почало шукати нове обличчя на це звання. Архієпископу було бачення, що новим єпископом має стати перша людина, яка зранку ступить на поріг церкви. Цією людиною виявився Микола. Зі свого боку він розповів архієпископу, що йому теж наснився дивний сон-бачення: Христос передав йому Святе Євангеліє, а Мати Божа – єпископський омофор. Прокинувшись, він вирішив піти до церкви, аби зрозуміти сенс сну.

Миколай навіть після смерті творить чудеса

У церковних рукописах згадуються випадки, коли тяжкохворі люди після прикладання до мощей святого Миколая одужували буквально того ж дня. Мощі у кафедральному храмі італійського міста Барі досі мироточать.

Микола врятував від розпусти трьох сестер

Якось він почув, що трьох молодих дівчат їхній власний батько виганяє на вулицю, щоб ті торгували своїми тілами. Батьки не мали грошей на їхнє придане і весілля, а тому вирішили, що дівчата повинні самі заробити.

Микола, дізнавшись про це, вирішив урятувати безприданниць. Під покровом ночі він три дні поспіль пробирався до будинку, де жили дівчата, і залишав їм коштовності, які самому Миколі дісталися у спадок. Так дівчата уникли ганьби, а з того часу почали говорити про доброго старця, який робить подарунки бідним людям та дітям, коли ті сплять.

Микола не з’являється один

У країнах Західної Європи вважається, що Миколу чудотворця супроводжував ішак, який мав сріблясто-сіру шерсть. В Україні існує легенда, що Миколу супроводжують ангели та біси, що вказують святому, де слухняні діти, а де бешкетники.

Микола мав стосунок до моря

Історики припускають, що сім’я Миколи, а можливо, і він сам, мали стосунок до моря. Вони припускають, що ті могли бути мореплавцями чи займатися рибним промислом. У це вірять і сучасні підкорювачі морів. А тому, коли хвилі в морі стають загрозливими, моряки починають молитися про захист саме Миколі Чудотворцю.

Він завжди стояв на захисті бідних

Святитель Миколай вважається захисником бідних, ображених та несправедливо засуджених. Вшановували святителя і як покровителя шлюбу.

У святого Миколая багато імен

Санта Клаус і є той самий святий Миколай. Ім’я Санта Клауса утворилося через спрощення нідерландської назви Святого Миколая – Синтер Клаас. Коли голландці масово мігрували до США, вони привезли із собою свої святкові традиції. Святий, який дарує дітям подарунки, став там дуже популярним, оскільки ідея всім сподобалася.

У Радянському Союзі вирішили скопіювати найпопулярнішого дитячого персонажа. Але щоб стерти будь-які згадки про релігійний підтекст, замість святого Миколая там з’явився Дід Мороз, який приходив під Новий рік.

Маленькі та й дорослі українці вірять, що якщо загадати бажання до цього дня, то воно має здійснитися. Діти уранці схоплюються з ліжка, сподіваючись знайти подарунки, які приготував для них щедрий старий.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

А ви знаєте чому святий Миколай був заборонений у СРСР: 9 історій про Чудотворця