facebook

“Лютий і казиться”: путін вирішив усунути Лукашенка від влади, бо Білорусь не нападає на Україну – Геращенко

Не виключено, що найбілижчим часом в путіна буде ще один головний біль – як поставити чергову маріонетку на чолі Білорусі. Адже хитрий Лукашенко таки не виконує обіцянок і не дає втягнути Білорусь і відкритий наступ на Україну.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко обіцяв президенту країни-агресора росії путіну напасти на Україну 21 березня 2022 року, але не дотримав свого слова. Армія Білорусі мала влаштувати масовану атаку на Львів.

Про це у своєму Telegram-каналі заявив радник голови МВС Антон Геращенко, пише Оглядач. За його словами, тепер у Кремлі розглядають варіант із усуненням Лукашенка від влади.

“Лукашенко, на зустрічі в Кремлі, давав фашистському диктатору РФ обіцянку наступати на Україну не пізніше ніж 21 березня. Саме тому днями з Києва було повністю евакуйовано залишки дипмісії Білорусі”, – написав Геращенко.

За його інформацією, армія Республіки Білорусь мала зайти через Волинь та організувати масований наступ на Львів, щоб відрізати Україну від шляхів постачання зброї, яку українцям передають партнери з США, країн ЄС та Британії.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

План став особливо важливим для Москви після того, як Конгрес США схвалив пакет допомоги для України на $13,6 мільярда. Ця допомога містить також постачання 9000 протитанкових комплексів Javelin, “що більше, ніж кількість всіх танків, САУ та бронемашин в армії вторгнення РФ”.

Геращенко пише, що рішення Лукашенка про ненапад на Україну призвело до того, що путін казиться, і тепер в оточенні президента країни-агресора “опрацьовується варіант насильницького усунення Лукашенка від влади”. Спецслужби рф разом зі своїми агентами в КДБ та збройних силах РБ можуть влаштувати військовий переворот.

Водночас представник спецслужб генерал-майор Віктор Ягунов заявиви в ефірі ТСН, що можливість вторгнення до України із Білорусі дуже висока і вже сформовані перший ешалон із близько 5 тисяч.

Він також зазначив, що також є резерв – теж 5 тисяч, який може бути введений другою хвилею. Ще 10 тисяч можуть увійти 3 і 4 хвилею. А загальна кількість білоруської армії 45 тисяч, та лише ці 20 тисяч теоретично можуть брати участь. Він переконаний, що це буде тиловий резерв, забезпечення логістики, охорона тилів…

Ягунов зауважив, що попри те, що армію Білорусі не перетнула кордон, та вже бере участь у війні. А також додав, що Лукашенко все ж вагається, до відкритого вторгнення, бо він розуміє, що якщо підуть труни із України до Білорусі, то жоден ОМОН його вже не врятують. Але в нього вся верхівка військова повністю контрольована Росія, тож він розуміє, що вже не контролює свої війська.

Спецслужбовець запевняє, що в планах агресорів піти двома напрямками, щоб захопити Рівненську АЄС і спробувати відрізати Варшавську дорогу, а потім і Чоп-Київ, щоб до України не йшла підтримка із Європи. Та він переконаний, що «хотілки Путіна і Лукашенка – залишається лише хателками».Він зауважив, що боєздатність білорусів дуже низька, є якась кількість, яка тренувалась, щоб брати участь в миротворчих місіях. Єдине, де вони були – в Казахстані і там було чітко видно їхню підготовку, з якої насміхались. До того ж у війська дуже низька мотивація, щоб воювати на території України. Є дані, що серед тих, кого готові кинути в бій, є висловлювання бажання перейти на сторону України, або здатись в полон у разі перетину кордону.

«Білоруси не досягнуть мети і будуть знищення, це не викликає сумнівів», – додав Ягунов.

Він зауважив, що в Росії проблеми із військами, тож розглядати варіант, що той рух на кордоні виключно для відволікання – не можна. Але ще однією перепоною може стати те, що білорусам доведеться обходити норми Конституції, де вказано, що їхні війська не можуть воювати на територіях інших держав.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Лютий і казиться”: путін вирішив усунути Лукашенка від влади, бо Білорусь не нападає на Україну – Геращенко