facebook

Після пожеж на військових складах та базах із пальним росіяни бояться грому: що відбувається на кордоні

Після того як на російській території, що примикає до української, пролунали вибухи та спалахнули склади боєприпасів та сховища з ПММ, жителі цих регіонів почали панікувати. Деякі з них залишають свої будинки, побоюючись вибухів. Інші повідомляють про те, що вже здригаються навіть при звуках грому та вибухах петард.

Що відбувається на російському кордоні – читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Горять бази та склади
В останні дні у прикордонних з Україною російських містах і населених пунктах постійно горять військові склади та нафтобази.

На початку квітня виникла пожежа на нафтобазі у Бєлгороді. Також були вибухи на військових складах. Російська влада заявляла, що сталося це внаслідок ударів із двох українських вертольотів.

 

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Проте українська влада це заперечує.

25 квітня в Брянську приблизно о 2:00 ночі спалахнула нафтобаза “Транснафта Брянськ – Дружба”. За пів години спалахнув резервуар із нафтою у Фокінському районі неподалік. У РФ стверджують, що сталося це через безпілотники.

 

Уже вночі 27 квітня приблизно о 3:35 у населеному пункті Стара Нелідівка Бєлгородської області спалахнув склад боєприпасів. Губернатор області розповів, що прокинувся від вибухів.

А в Курську та Воронежі вночі 27 квітня було чути хлопки, але жодних загорянь не було. Припускають, що російські ППО збили безпілотники. Принаймні одна з мешканок Курська зателефонувала до екстрених служб, і їй відповіли, що працює ППО.

Бояться диму та вогню
Все це викликало невелику паніку серед росіян, які мешкають у цих районах.

На Бєлгородщині пішли чутки про те, що нібито в деякі села прилетіли снаряди з боку України, де йде війна з РФ. Їх заспокоював голова Бєлгородського району Володимир Перцев. Він написав, що в їхньому районі жодних надзвичайних ситуацій не було. “Прошу вас ставитися з розумінням до ситуації та зберігати спокій”, – повідомив він.

Голова села Відрадне цього ж району сфотографувався на тлі ями нібито від вибуху в полі й повідомив, що приліт був лише один, а не шість, як пліткують люди. І зовсім не на цвинтарі.

Глава прикордонного села Журавлівка також заявила, що в них усе спокійно та навіть працюють магазини. Там створили добровільну дружину з-поміж місцевих жителів, видали їм вісім касок і стільки ж бронежилетів. Тепер вони охоронятимуть спокій у селі.

“Деяка паніка в Бєлгороді наявна. Після пожежі на військовому складі та нафтобазі дехто став покидати місто. Їдуть до знайомих, родичів подалі. Це помітно, кількість машин на вулицях зменшилася. У сина в класі, наприклад, уже троє повідомили, що їдуть за сімейними обставинам. Та й у магазинах народу менше. Ми, наприклад, нікуди їхати не збираємося до кінця навчального року. Тільки якщо ситуація погіршиться. А на літо поїдемо на дачу, подалі там посидимо”, – поділилася жителька Бєлгорода Анастасія.

У соцмережах після кожної пожежі та вибуху запускають хвилю фейків. Повідомляють, що містом навідники вогню розкидають мітки, тому потрібно уважно оглядати все навколо, включно з дахами житлових будинків.

Жителі прикордонних районів постійно повідомляють про те, що щойно чули якісь хлопки в небі, бачили, що прилетіли якісь уламки. Щоправда, підтвердження це не знаходить.

Також бурхливо реагують на дим і заграву десь далеко. Виявляється, що горів очерет або трава. Також мешканців обдзвонюють із невідомих номерів і повідомляють, що ось-ось запровадять червоний рівень терористичної небезпеки, потрібно евакуюватися.

Місцеві жителі у соцмережах обговорюють першу грозу, кажуть, що подумали – це стріляють. Хтось побіг у ванну ховатися, хтось дзвонить друзям. Люди обговорюють, куди можна поїхати подалі від цього.

 

У зв’язку з цим з 11 квітня в Бєлгородській області запроваджено заборону на запуск петард та салютів, щоб люди не лякалися гучних пострілів. А ось салют 9 травня обов’язково буде, це пообіцяв губернатор області. Тому що без нього ніяк.

У соцмережах жителі розповідають, що навіть здригаються якщо за вікном грім, їм здається, що це вибухи.

Багато клопоту жителям прикордонних територій завдає військова техніка. То танк заїде в паркан, то машина з ракетою.

У Брянську жителі ставлять запитання
У Брянську після того, як згоріли нафтобаза та склад ПММ на території колишньої військової частини, жителі теж почали потихеньку непокоїтися.

“Місцеві чиновники, депутати свої сім’ї вивезли вже давно. Деякі з них і самі втекли вже подалі. А ми залишилися тут, бо їхати нам нікуди. Ця пожежа, звичайно, налякала багатьох. А якби схибили і поцілили в житловий будинок, або від іскри б загорілося все навколо? Дихати було нічим, такий смог навколо. Ми тепер дітей у школу пускати боїмося. Я вночі прокидаюся по кілька разів, дивлюся у вікно – чи не спалахнуло де?” – скаржиться пенсіонерка із Брянська Валентина Тихонівна.

Варто зазначити, що у Брянських групах у соцмережах, як і в Бєлгородських, усі коментарі під постами про пожежі на нафтобазі, військових складах, наслідки обстрілів населених прикордонних пунктів тощо – закриті під приводом, щоб не поширювали фейків.

Проте, як повідомляють місцеві жителі, люди вже почали ставити запитання. “Жителі Брянської області запитують – а навіщо ця спецоперація, якщо вже у нас під носом щось горить і вибухає. Місцеві Z-патріоти мовчать у ганчірочку або огризаються, коли їх починають тролити за їхню позицію.

Справді було обстріляно райцентр Климов, там розміщені військова техніка, склади. Але повідомленню влади про те, що постраждало 100 будинків, мало хто вірить. Там кілька людей трохи постраждали, і все. А будинки, які показують, схожі на покинуті, а не житлові. Знайшли касетні боєприпаси, що не розірвалися, за 10 кілометрів від кордону, місцеві жителі бачили винищувач. Словом, у людей виникло багато запитань”, – розповідає місцевий активіст на умовах анонімності.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Після пожеж на військових складах та базах із пальним росіяни бояться грому: що відбувається на кордоні