facebook

5 поширених міфів про алергію в які багато людей досі вірять

Коментарі фахівця.

Алергію виявили як окреме захворювання тільки в середині минулого століття. Однак і за такий нетривалий час ця хвороба обросла великою кількістю міфів, в яких розчиняється справжній стан речей. Спробуємо в цьому розібратися!

Міф 1. Алергія = харчова непереносимість

Це не так. Хоча в механізмі розвитку алергії і харчової непереносимості основним фактором виступає специфічний моноамін – гістамін, це різні проблеми.

Алергія – це реакція організму на чужорідний агент (алерген), який сприймається як загроза. З ним організм починає безкомпромісну боротьбу, яка проявляється у виробленні гістаміну, збільшенні специфічних клітин крові еозинофілів, а також в характерних симптомах – від кропив’янки і набряку Квінке до свербежу та нежиті.

А харчова непереносимість пов’язана з відсутністю в організмі ферментів, необхідних для засвоєння тих чи інших продуктів. Найвідомішими формами харчової непереносимості є целіакія (непереносимість глютену) і лактазна недостатність (непереносимість молочних продуктів). Існують і більш рідкісні форми харчової непереносимості, але вони проявляються перш за все симптомами з боку шлунково-кишкового тракту, а вже потім – псевдоалергічними реакціями При харчовій непереносимості антигістамінні (протиалергічні) засоби малоефективні. Єдиний спосіб захисту – відмова від «чужорідних» продуктів.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Міф 2. Спадкове захворювання

Існує думка, що діти алергіків успадковують їхні проблеми зі здоров’ям. Це не зовсім вірно. Спадковість відіграє роль у розвитку алергії, однак імовірність прямого спадкування не така велика, особливо якщо немає провокативних чинників – стресів, запальних захворювань, наявності шкідливих звичок під час вагітності або лактації.

Міф 3. Алергія проявляється у будь-якому віці

Неправда. Алергія завжди починається в ранньому дитинстві і прогресує, якщо є відповідні фактори (стреси, хвороби, часте зіткнення з алергенами і т.д.) або навпаки, зникає.

Міф 4. Антигістамінні лікують

Тривалий прийом антигістамінних засобів не може усунути алергію. Вони борються не з причиною, а лише з проявами патології. Усунути прояв алергії може лише виключення контакту з алергеном.

Міф 5. Алергії на сонце і холод не існує

Неправда. І холодова кропив’янка, і фотосенсибілізація відносяться до різновидів алергії. Їх лікування та профілактика повинні йти за канонами усунення алергії (після консультації лікаря).

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

5 поширених міфів про алергію в які багато людей досі вірять