facebook

Де в Україні найбільше ухилянтів від мобілізації: дані за областями

За пів року повномасштабної війни та оголошення мобілізації в Україні ухвалили 66 вироків щодо тих, хто ухилявся від неї. Більшість із ухилянтів – на Закарпатті.

Про це повідомили в Українській Гельсінській спілці з прав людини. Другою у списку лідерів – є Львівська область.

На Закарпатті ухвалили 31 вирок (47% загальної кількості), а безумовним лідером серед судів з кількості ухвалених вироків є Мукачівський міськрайонний суд – 19. У Львівській області, яка стала другою з кількості вироків, за цей час ухвалили 10 вироків (15% загальної кількості), а в Дніпропетровській області – сім (11%).

По одному вироку за пів року ухвалили суди на Житомирщині, Полтавщині, Рівненщині, Сумщині та Буковині.

По два – в Івано-Франківській, Кіровоградській, Харківській та Черкаській областях. Ще п’ять – на Волині.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

За пів року в Єдиному державному реєстрі судових рішень з’явився лише один вирок з “реальним” покаранням.

Юрист громадської приймальні УГСПЛ в Чугуїв Роман Лихачов пояснив, що у більшості вироків суди призначали так зване “стандартне” покарання у вигляді позбавлення волі на 3 роки з іспитовим строком на один рік.

Зверніть увагу! Лише один раз суд призначив покарання за статтею 336 КК України у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим строком на 3 роки.

Відмінність ситуації від попередніх вироків для призначення такого суворого покарання для уродженця міста Приморськ Приморського району Запорізької області, який є внутрішньо переміщеною особою, не зрозуміла,– каже Лихачов.

Мукачівський міськрайонний суд, який став лідером серед судів з кількості ухвалених вироків щодо ухиляння від мобілізації.

Загалом із 66 вироків, ухвалених судами за пів року за ухилення від мобілізації, майже чверть (24%) стосувалася внутрішньо переміщених осіб.

Найбільше таких ухвалили на Закарпатті – 9 зі 31 вироку в регіоні загалом (29%), або 56% загальної кількості вироків щодо ВПО

 

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

загрузка...
Де в Україні найбільше ухилянтів від мобілізації: дані за областями