facebook

Соціальна допомога замість пенсії

Соціальна допомога замість пенсії: що робити українцям, яким не вистачає страхового стажу

Якщо пенсіонеру на момент отримання пенсії не вдалося накопичити достатньо стажу для отримання пенсійних виплат, він має право претендувати на отримання тимчасової державної соціальної допомоги.

Про це повідомляє “На пенсії”.

Зазначається, що така послуга доступна лише тим, хто на момент оформлення соціальних виплат має щонайменше 15 років страхового стажу.

Щоб отримати соціальну пенсію, особам без необхідного пенсійного стажу необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем прописки або за адресою фактичного проживання.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

До заяви на оформлення допомоги необхідно додати такі документи:

  • документ, що засвідчує особу пенсіонера та його місце проживання + ІПН довідку про наявний страховий стаж (видається в Пенсійному фонді на запит пенсіонера — протягом 5 робочих днів)
  • декларацію про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї) за останні півроку, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги.

Якщо тимчасова грошова допомога (соціальна пенсія) оформляється не за адресою прописки, а за місцем фактичного проживання пенсіонера, до перерахованого списку документів повинна додаватися довідка про неотримання такої допомоги в Управлінні соцзахисту населення за зареєстрованим місцем проживання.

Варто зазначити, що тимчасова фіндопомога призначається від дня, що настає після дати досягнення пенсійного віку, встановленого ч. 1 ст. 26 ЗУ “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, за умови, що звернення за оформленням грошових виплат відбулося не пізніше ніж через 3 місяці після досягнення такого віку. Якщо строків не було дотримано, і пенсіонер звернувся до органів соцзахисту через тримісячний період, то грошова допомога призначається з дня звернення за нею, тобто з дати подання всіх необхідних документів та довідок.

Рішення про призначення пенсіонерам, яким не вистачає стажу, тимчасової допомоги або відмова у її наданні, приймається управлінням соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання заяви. Про відмову повідомляється письмово у п’ятиденний термін з дня прийняття рішення.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Соціальна допомога замість пенсії