facebook

“Вже з 1 січня українцям радикально змінять пенсійні правила”: хто не зуміє вчасно вийти на пенсію

З 1 січня 2023-го буде змінено правила для виходу на пенсію. Багатьом українцям доведеться працювати до 63 або 65 років, або ж докуповувати стаж.

Як інформує “OBOZREVATEL “, якщо цього року для отримання пенсії у 60 років необхідно мати 29 років стажу, то вже за місяць вимога збільшиться до 30 років.

Виконати його зможуть далеко не всі українці. Як розповіла старша наукова співробітниця Інституту демографії та соцдосліджень ім. Птухи Лідія Ткаченко, зараз українці виходять на пенсію зі стажем 31-32 роки.

Цього року, щоб отримати пенсію у 60 років, потрібно мати 29 років стажу, наступного – 30 років, а у 2024-му – 31 рік.

Тобто фактично багато українців не матимуть стільки стажу, скільки необхідно для отримання пенсії вчасно.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“Легше тоді вже взагалі підвищити пенсійний вік до 65 років і не мучити з критеріями за стажем. Більшість буде розраховувати на пенсію в 63 і 65 років, їм не вистачатиме стажу”, – каже Ткаченко.

Зазначимо, ще 2017-го в Мінсоці вважали, що 2027-го на пенсію у 63 роки зможуть вийти 40% українців, у 65 років – 5%, а ще 45% – зможуть отримувати пенсію у 60 років. Але така оцінка виявилася надто оптимістичною.

“Було розраховано на те, що люди почнуть заробляти стаж. Але таке диво не сталося, ми не бачимо зростання зайнятості. Плюс пандемія, кризи. Це був позитивний прогноз.

Насправді без пенсії у 60 років можуть бути і 2/3 (66%). Головне, що ніхто не знає, з яким стажем люди прийдуть. До 2000 року в реєстрі немає даних. А “найсліпіша” зона – 90-і роки”, – каже Ткаченко.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Вже з 1 січня українцям радикально змінять пенсійні правила”: хто не зуміє вчасно вийти на пенсію