Головна проблема режиму санкцій полягає в отриманні Росією прибутків від експорту енергоносіїв.
Міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу назвав основні помилки Заходу щодо санкційної політики проти Росії, яка продовжує війну проти України.
Про це він розповів в інтерв’ю ТСН.ua.
“Я думаю, що головна проблема режиму санкцій полягає в отриманні Росією прибутків від (експорту – ред.) природних ресурсів. Тому ми вели інтенсивні переговори з країнами-членами ЄС, який ліміт цінової “стелі” має бути встановлений на російську нафту. Пропозиція Єврокомісії була на рівні $65 за барель. Естонія, Литва, Польща чинили опір цій першій пропозиції. У підсумку ми досягли домовленості про $60 за барель, яка все ще є високою. Тому треба працювати в напрямку зменшення (цього ліміту – ред.) вполовину. Бо половина (тобто, $30 за барель – ред.) означатиме, що Росія фактично не отримає чистого прибутку від продажу нафти. Проте, водночас, країнам ЄС вдалося ухвалити рішення, що поточна цінова “стеля” на російську нафту, яка почала діяти в понеділок, 5 грудня, буде переглядатися в напрямку зниження”, – заявив Рейнсалу.
Другим елементом, за його словами, є російський фінансовий сектор і банки. “Є десятки російських банків, які все ще не відрізані від системи SWIFT. І нам також потрібно відрізати всі фінансові потоки західних компаній до Росії, і навпаки. Тому, це треба ухвалити негайно”, – вважає очільник МЗС Естонії.
І третє, також є великий перелік різноманітних товарів і послуг, які все ще продовжують надходити (до Росії – ред.). Але це вже другорядне, якщо ми говоримо про вплив санкцій. Основою є доходи від природних ресурсів, наголосив Рейнсалу.
Нагадаємо, що у відповідь на збройну агресію РФ проти України низка країн світу запровадили санкції проти Москви. Зокрема Єврокомісія станом на грудень 2022 року запровадили проти РФ вже вісім пакетів санкції і наразі оголосила про 9-й санкційний пакет. Зазначається, що у новому пакеті санкцій планують ввести контроль за експортом цивільних технологій, які Росія може використовувати на своїх військових заводах для виробництва зброї. Також під санкції попадуть ще три банки РФ.