facebook

“Попередити навряд чи вдасться”: що відомо про можливий наступ російських окупантів з півночі

Говорити про попередження населення у разі нового наступу Росії “некоректно”, заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. Вона пояснила, що ворог змінює плани й часто ухвалює рішення в останній момент.

Про це представниця оборонного відомства сказала в ефірі телемарафону “Єдині новини”, відповідаючи на запитання журналіста, пише Оглядач. Він поцікавився, чи можливі попередження українців, що ворог наступатиме, наприклад, із півночі.

Маляр сказала, що “у цій ситуації некоректно говорити про попередження”.

Заступниця міністра додала: у загарбників було і є декілька сценаріїв, вони орієнтуються на ситуацію. А виконавці, запевняє вона, можуть до останнього моменту не знати, які операції буде наказано виконати.

“Вони ухвалюють рішення в останні години. І ті, хто його виконує, не знають за день до того, як, де і які виконуватимуть рішення”, – заявила Маляр.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“І ми завжди відкрито говоримо, що зараз на території Білорусі відбувається рух особового складу й техніки. Він відбувається з лютого. Вони постійно імітують там навчання, насправді ми розуміємо, що це стан готовності”, – додала представниця МО.

Вона нагадала, що білоруська територія використовується росіянами для ведення війни від початку повномасштабного вторгнення.

“Про те, що може бути більш інтенсивно використана Білорусь? Росія може використати все що завгодно, це війна. Тому всі повинні бути готові до будь-якого розвитку подій, але розуміти, що ми володіємо інформацією й максимально, наскільки може бути держава, готові”, – підсумувала Маляр

2 січня міноборони Білорусі знову продовжило військові навчання на своїх полігонах. Вони триватимуть щонайменше до 8 січня. Загальна кількість продовжень склала 36 тижнів.

– Згідно із заявою Державної прикордонної служби України, російська окупаційна армія збільшила чисельність особового складу, дислокованого в Білорусі, до більш ніж 10 тис. осіб.

– Австрійський військовий експерт Том Купер вважає, що цієї кількості буде недостатньо для будь-якого нового наступу на Україну. Однак це змушує ЗСУ притримувати кілька бригад біля кордону замість того, щоб посилати їх як підкріплення на Донбас.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Попередити навряд чи вдасться”: що відомо про можливий наступ російських окупантів з півночі