facebook

“Безсилий імунітет і жахливі ускладнення, новий штам коронавірусу вперше виявлено в Україні”: лікарі про штам “Кракен”

Українців попереджають про масштабне поширення нового штаму коронавірусу світом. Перший випадок його інфікування сьогодні (23 січня) було зафіксовано й в Україні. Медики повідомляють про те, які виклики цей штам може кинути нашій країні та до чого ватро готуватися.

Як інформує “УНІАН”, в Україні зафіксували перший випадок зараження новою сублінією варіанта SARS-CoV-2 Omicron XBB.1.5, або “Кракен”.

Коронавірус “Кракен” знайшли у Сумській області у людини, яка не пройшла курс вакцинації, повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

“За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти”, – зазначили у відомстві.

За його даними, тим не менш, порівняно з попередніми субваріантами, XBB.1.5 найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

“На своєму засіданні 5 січня 2023 р. технічна консультативна група ВООЗ з еволюції вірусу дійшла висновку, що цей субваріант може сприяти збільшенню рівнів захворюваності.

Також він доволі швидко заміщує стандартний варіант Omicron, який циркулював раніше (наприклад, у США з 1% на 47 тижні 2022 року до 8% на 50 тижні)”, – йдеться у повідомленні.

У міністерстві поінформували, що з 22 жовтня 2022 р. по 11 січня 2023 р. у 38 країнах було зареєстровано 5 288 випадків, викликаних субваріантом “Omicron” XBB.1.5.

Більшість із цих випадків реєструвались у Сполучених Штатах Америки (82,2%), Великобританії (8,1%) і Данії (2,2%).

Новий коронавірус – що вже повідомлялося

У світі почав поширюватися новий штам COVID-19 – Omicron XBB.1.5. Цей варіант коронавірусу почав домінувати у США лише за кілька тижнів, тому вважається, що через нього може виникнути нова хвиля пандемії. За даними ВООЗ, що “Кракен” вже знайшли у 29 державах світу.

 

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Безсилий імунітет і жахливі ускладнення, новий штам коронавірусу вперше виявлено в Україні”: лікарі про штам “Кракен”