facebook

“Мобілізація жінок”: в Міноборони розповіли, кого призивають та на яких умовах

В Україні почастішали чутки про мобілізацію жінок-медиків та про їхнє примусове відправлення на фронт. Це не відповідає дійсності. Жінкам, які мають медичну освіту, справді роздають повістки дляявки до військкомату. Однак ніхто на фронт їх примусово не відправляє.

Як інформує “biz today.ua”, про те, що насправді відбувається, розповіла в ефірі всеукраїнського телемарафону заступник міністра оборони Ганна Маляр.

За словами Ганни Маляр, чутки про примусове відправлення жінок-медиків та взагалі будь-яких жінок на фронт – не більше ніж фейк, придуманий російською пропагандою для дестабілізації ситуації в Україні.

Деякі жінки-медики справді отримали повістки для явки до ТЦК. Однак такі повістки потрібні лише для того, щоб уточнити дані. При цьому немає нічого нового в тому, що жінок-медиків викликають у військкомат. Ця норма існувала і в мирний час. Згідно із законом, жінки-медики повинні кожні п’ять років проходити звіряння даних у військкоматі.

“У нас не мобілізують жінок без їхньої згоди, навіть медиків. І не направляють без їхньої згоди на передній край”, – повідомила Ганна Маляр.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

У Міноборони розповіли про мобілізацію жінок-медиків: кого призивають, і на яких умовахГанна Маляр

Чиновниця також розвінчала чутку про поширення повісток через “Дію”

Наразі також масово залякують чоловіків, що їм надсилатимуть повістки через “Дію”. Насправді це неправда, таке питання навіть не стоїть на порядку денному, каже заступниця міністра.

Ще один фейк, який активно просувається ворожою пропагандою, – чутки про те, що на східний фронт, зокрема в Бахмут, відправляють непідготовлених новобранців. Це також не відповідає дійсності, запевнила чиновниця. Перш ніж відправити людей на передову, їх готують у тилових навчальних центрах.

“Насправді мобілізованих, які не проходили військову службу, направляють до навчальних центрів. Через масштабну війну підготовка рядового та сержантського складу відбувається за скороченими термінами, але без зниження якості навчання”, – каже Маляр.

Крім того, чиновниця зауважила, що не всіх мобілізованих чоловіків, які пройшли навчання, обов’язково відправляють на східний фронт. Хтось може потрапити на захід або на північ.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Мобілізація жінок”: в Міноборони розповіли, кого призивають та на яких умовах