facebook

Мобілізація в Україні: адвокат пояснив правила бронювання працівників для ІТ-компаній

Критично важлива для економіки компанія може забронювати 50% своїх військовозобов’язаних.

В Україні запрацювали нові правила щодо бронювання працівників від мобілізації. Зокрема, ІТ-компанії отримують право на бронювання, втім, є обмеження.

Скільки працівників можна бронювати і хто точно не отримає відстрочення – розповів адвокат Андрій Литвин, пише NV.

Він зазначає, що підприємства отримують право на бронювання працівників, якщо належать до однієї з таких категорій:

підприємства, установи та організації, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення);
підприємства, установи та організації, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб Збройних сил, інших військових формувань;
ппідприємства, установи та організації, які є критично важливими для функціонування економіки й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.
За його словами, критично важлива для економіки компанія може забронювати 50% своїх військовозобов’язаних, а відстрочення від призову надається таким особам на 6 місяців.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

«Порядок визначає механізм бронювання військовозобов’язаних, які працюють на таких підприємствах. Тобто до списків військовозобов’язаних, які пропонуються до бронювання, включаються саме працівники ІТ-компаній, а не ФОПи чи гігспеціалісти, які не є працівниками в розумінні законодавства та Закону України “Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні”», ― каже експерт.

Адвокат пояснює, що керівники критично важливих компаній та їхні заступники підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності.

«Є усні заяви посадовців з уряду, що такі ФОПи чи гігспеціалісти можуть самостійно звернутися до Мінцифри із запитом про надання відповідного статусу. Проте не існує механізму звернення для таких фахівців, і сенс в такій дії, за наявної редакції, відсутній, адже ФОПи чи гігспеціалісти не є резидентами Дія Сіті відповідно до закону, а більшість із них є платниками єдиного податку на ІІІ групі з лімітом доходу на рік в 7 млн 819 тис. грн орієнтовно (230 тис. євро)», ― підкреслив юрист.

Попри це, не можуть бути заброньовані дві категорії працівників:

ті, які не бронюються через свою військову спеціальність, зазначену у списку головнокомандувача ЗСУ, який він подав Мінобороні;
Особи, які мають відстрочення від мобілізації за статтею 23 Закону про “Мобілізаційну підготовку і мобілізацію”.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Мобілізація в Україні: адвокат пояснив правила бронювання працівників для ІТ-компаній