facebook

До Землі летить один із найбільших в історії астероїдів: вчені назвали небезпечну дату

Астероїди такого розміру пролітають повз Землю приблизно раз на десятиліття.

У суботу, 25 березня, на відстані 175 029 км від центру нашої планети пролетить нещодавно відкритий астероїд, який має назву 2023 DZ2.

Про це повідомляє The Watchers.

За даними вчених, цей астероїд вперше спостерігали в обсерваторії Ла-Пальма, Іспанія, 27 лютого 2023 року. Його передбачуваний діаметр становить від 43-х до 95-ти метрів. Він належить до групи астероїдів Аполлона. Це 17-й відомий астероїд, який пролетів повз Землю на відстані 1-ї місячної відстані від початку цього року, і 5-й за цей місяць.

“Це найбільший астероїд, який пролетить повз Землю від вересня 2021 року, і 21-й за величиною навколоземний об’єкт, який пролетить повз нас за всю історію спостережень”, – наголосили автори статті.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Що буде, якщо астероїд зіткнеться із Землею
Астрономи припустили найгірший сценарій, коли астероїд може зіткнутися з населеною територією. За їхніми словами, наслідки цього можуть включати вибухову хвилю, теплове випромінювання та викид уламків і викидів в атмосферу. Розмір ударного кратера залежатиме від швидкості та складу астероїда, а також від природи поверхні удару. Астероїд такого розміру потенційно може створити кратер діаметром приблизно 160-500 м. Однак вчені наголошують, що це приблизна оцінка, і фактичний розмір ударного кратера може значно відрізнятися залежно від низки факторів. 2023 DZ2 приблизно учетверо більший за челябінський астероїд 15 лютого 2013 року.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

До Землі летить один із найбільших в історії астероїдів: вчені назвали небезпечну дату