facebook

“Складні часи чекають на українців в обмінниках, долар вразить усіх”: експерти сказали, що буде з курсом валют у травні

Непередбачувані часи коливань, тривог і стрибків очікують на українців, які ретельно стежать за курсом долара, щоб не втратити нікопійки.

Як інформує “24”, на думку Олександра Савченко, професора та ректора Міжнародного інституту бізнесу, НБУ хоче дещо лібералізувати валютну політику та менше втручатися у внутрішні справи.

Можливо банк робитиме менше інвестицій, через, що коливання курсу валют будуть динамічнішими ніж раніше.

“Важливим та основним для нас також залишається політичний фактор – фінансова підтримка України від держав-партнерів. Якщо будуть успіхи на фронті й оптимізм стосовно швидкого закінчення війни, то гривня буде стабільною і навіть зможе трішки укріпитися. Курс може бути в районі 36,9 – 37 гривень за долар. Але якщо наш контрнаступ не буде вдалим, тоді варто очікувати послаблення гривні”,– пояснив експерт.

Що буде з доларом у травні

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Інший експерт – Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко, не вважає, що політика сильно повпливає на курс долара.

“У нас є валютний коридор 37 – 38 гривень за долар. Ось у ньому курс і буде “топтатися” цей місяць. Гойдалки будуть – від і до. У нас не намічається якихось радикальних змін на валютному ринку. Звичайно, що є важливі новини, які періодично з’являються, але вони на курс радикально не впливають”,- пояснив він.

Також він додав, що обсяги обміну валют з початку року зменшилися на 30%.

Євро продовжить повільно зростати у травні

Охріменко зауважив, що долар відносно до євро слабшає і так продовжуватиметься й надалі.

“На початку року долар активно девальвував щодо євро. Зараз це відбувається значно повільніше. Можу сказати, що євро буде дорожчати й у травні, але не так швидко, як на початку року. Жвавий ріст євро може викликати лише якась значна подія на рівні Європи й США. Поки такої не намічається, тому особливих змін я не бачу”,- розповів експерт.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

“Складні часи чекають на українців в обмінниках, долар вразить усіх”: експерти сказали, що буде з курсом валют у травні