facebook

Мобілізацію визнали незаконною: з’явилося рішення суду

Українцям розповіли, як суд визнав незаконним призов на військову службу чоловіка


Як стало відомо, що у мережі з’явилася інформація про те, як визнали протиправним призів чоловіка на військову службу. Про це йдеться на веб-сайті firtka.

Отже, наголошується, що зараз йдеться про багатодітного батька, який оскаржив у судовому порядку його призів на військову службу. Так от, суд визнав протиправним заклик на військову службу чоловіка, який має на утриманні трьох дітей віком до вісімнадцяти років.

Як розповів Роман Лихачов із волонтерського руху “Адвокати ЗСУ”, згідно з обставинами справи чоловік звернувся до суду з адміністративним позовом до ТЦК та СП, в якому просив визнати дії на його заклик на військову службу протиправними, оскільки він є батьком трьох дітей віком до вісімнадцяти. років.

В обґрунтування позовних вимог чоловік зазначив, що відповідно до положень статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані чоловіки, на утриманні яких перебувають троє та більше дітей віком до вісімнадцяти років. Втім, ТЦК та СП при видачі наказу про призов на військову службу не врахував, що у чоловіка на утриманні є троє дітей віком до вісімнадцяти років.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що статтею 23 Закону встановлено відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Так, згідно з вимогами вищезгаданої статті, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, зокрема жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє та більше дітей віком до вісімнадцяти років.

Зокрема, частиною 2 статтею 26 Закону встановлено, що посадові особи, винні у порушенні законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, а також громадяни за невиконання своїх обов’язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації відповідають за законом.

Матеріали справи, зокрема свідоцтва про шлюб, свідоцтва про народження та довідка виконавчого комітету, в якому зазначено, що до складу сім’ї чоловіка входять дружина та п’ятеро дітей, троє з яких віком до вісімнадцяти років, підтверджують, що на його утриманні є троє неповнолітніх дітей.

Вказане є безумовною підставою згідно зі статтею 23 Закону для отримання відстрочки від призову.

Враховуючи вищезазначене, суд визнав дії на заклик чоловіка на військову службу протиправними.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Мобілізацію визнали незаконною: з’явилося рішення суду