facebook

У водіїв тремор: штрафи підняли до 51 тисячі – але це ще пів біди

В Україні посилили покарання для водіїв-порушників

Наразі в нашій країні існують суворі норми, які передбачають серйозні санкції за керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння. Про це пише OBOZREVATEL.

Так, максимальний розмір штрафу за таке порушення становить 51 тис. грн. Крім цього, законодавством також передбачені інші види покарання, такі як арешт, позбавлення прав водія та конфіскація автомобіля.

Положення статті 130 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачають покарання як за керування транспортним засобом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння, так і за відмову від проходження огляду для визначення ступеня тверезості. Фактично, якщо водій відмовляється надати докази своєї тверезості, він підлягає тому ж виду покарання, що й під час керування може сп’яніння.

Які штрафи загрожують водіям?

За порушення пункту 1 статті 130 передбачено штраф у розмірі 17 000 грн та позбавлення права управління на 1 рік. За порушення пункту 2 статті 130 передбачено штраф у розмірі 34 000 грн, позбавлення права керування на 3 роки з можливим вилученням транспортного засобу або без такого вилучення, або адміністративний арешт на 10 діб з можливим вилученням транспортного засобу або без такого вилучення.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Відповідно до пункту 3 статті 130 порушення, передбаченого законом, спричиняють накладення штрафу у розмірі 51 000 грн, позбавлення права керування транспортним засобом на 10 років та конфіскацію самого транспортного засобу. Крім того, альтернативним заходом покарання може бути адміністративний арешт тривалістю 15 діб, також із позбавленням права водіння на 10 років та конфіскацією транспортного засобу.

Відповідно до пункту 4 статті 130 порушення, зазначені у законі, підлягають покаранню у вигляді штрафу у розмірі 34 000 грн або адміністративного арешту тривалістю 15 діб, а також позбавлення права керування транспортними засобами терміном на 3 роки.

У разі відсутності водія прав або реєстраційного документа на автомобіль передбачено накладення штрафу у розмірі 425 грн. За керування незареєстрованим автомобілем, відсутність номерного знака чи нерозбірливі номери через забруднення передбачено штраф у розмірі 850 грн.

За порушення правил дорожнього руху, що спричинило аварійну ситуацію, також передбачено штраф у розмірі 850 грн. У разі ДТП, у якому пошкоджено інші автомобілі, накладається штраф у розмірі 1190 грн. За перевищення швидкісного режиму в межах населених пунктів на 20-50 км/год передбачено штраф у розмірі 340 грн.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

У водіїв тремор: штрафи підняли до 51 тисячі – але це ще пів біди