facebook

Ігнорувати не можна прийти: як в Україні з 1 червня зміниться загальна мобілізація

Мобілізувати в Україні можуть будь-якого чоловіка віком від 18 до 60 років, якщо він придатний за станом здоров’я і немає законних підстав не призивати його


В Україні до 18 серпня 2023 року триватиме загальна мобілізація та військовий стан. Ще український уряд вніс деякі зміни, які стосуються оповіщення громадян та військового обліку.

З головного – тепер оповіщатимуть громадян не лише ТЦК, а ще й СБУ, Служба зовнішньої розвідки, місцеві органи влади, глави підприємств та дипломатичні установи за кордоном.

Про це стало відомо завдяки повідомленням українських ЗМІ, а також інформації від перерахованих вище відомств.

Процедура передбачає, що повістки для уточнення облікових даних, проходження військово-лікарської комісії або відправки до військової частини виписуватимуть до ТЦК. Вони будуть вказані адреси, за якими потрібно з’явитися, та час. Крім того, глава ТЦК може виписати розпорядження, яке передає обов’язок роздавати повістки уповноваженим особам.

Роздавати повістки можуть у багатьох громадських місцях всім чоловікам. При цьому працівники ТЦК перевіряють, чи вони пройшли уточнення даних. Тобто якщо з 24 лютого 2022 року людина так і не з’явилася у військкомат, то їй вручають повістку для уточнення даних.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Мобілізувати в Україні можуть будь-якого чоловіка віком від 18 до 60 років, якщо він придатний станом здоров’я і немає законних підстав не закликати його. Мобілізації підлягають чоловіки незалежно від того, чи вони мають військовий досвід. Чоловіки, які не служили, проходять обов’язкове навчання перед відправкою на фронт.

Зокрема з 1 червня 2023 року мобілізації підлягатимуть:

– придатні та обмежено придатні за станом здоров’я під час військового стану чоловіка віком від 27 до 60 років без досвіду військової служби;

– придатні та обмежено придатні за станом здоров’я під час військового стану чоловіка з досвідом військової служби віком від 18 до 60 років;

– зняті з військового обліку чоловіки віком від 18 до 60 років, які визнані придатними або обмежено придатними за станом здоров’я під час військового стану рішенням ВЛК, які не чинили тяжкий злочин.

Це означає, що мобілізації підлягають і власники так званого білого квитка.

Мобілізація жінок із 1 червня також проводитиметься. При цьому жінки можуть бути мобілізовані, які проходили військову службу раніше, якщо вони перебувають на військовому обліку та придатні за станом здоров’я під час воєнного стану.

Як видають повістки з 1 червня в Україні
Внесені зміни до положення про ТЦК та СП дозволяють співробітникам військкоматів вручати повістки чоловікам незалежно від місця, де вони перебувають на військовому обліку.

Законом не можна оскаржити вручення повістки – після такого вручення чоловік зобов’язаний з’явитись за вказаною адресою у вказаний час.

Порядку денний для уточнення даних
За словами юристів, при врученні повістки питання про уточнення даних чи мобілізацію вирішується у ТЦК, коли особа з’являється на порядку денному.

Крім того, повістки можуть бути видані викладачам та студентам, але оскільки вони мають право на відстрочку, то в ТЦК їм потрібно з’явитися лише для уточнення даних. Мобілізувати таких громадян можуть лише за їхньою згодою.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Ігнорувати не можна прийти: як в Україні з 1 червня зміниться загальна мобілізація