facebook

Повістки за кордоном: чи мобілізуватимуть українців у консульських установах в інших країнах

Чи можуть у консульських установах вручати повістки?

Без надання повноважень консульським установам вручати повістки це не вплине на громадян України, які перебувають за кордоном.

Про це 24 Каналу розповів юрист адвокатського об’єднання T&T Partners Владислав Юрчак.

Експерт нагадав, що український уряд 30 грудня 2022 року затвердив новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Деякі положення стосуються українців за кордоном.

За словами експерта, без надання повноважень консульським установам вручати повістки та здійснювати розгляд справ про адмінправопорушення вказані нововведення жодним чином не вплинуть на тих, хто перебуває за кордоном.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Новий порядок визначив низку обов’язків дипломатичних установ України, а саме:

інформування громадян призовного віку які не мають відстрочки або не звільнені від призову на строкову військову службу, про початок чергового призову громадян України на строкову військову службу;
сприяння повернення військовозобов’язаних та резервістів в Україну в разі проведення мобілізації та у воєнний час (в особливий період);
повідомлення у 7-денний термін з дня взяття на консульський облік або зняття з нього про призовників, військовозобов’язаних та резервістів відповідним ТЦК та СП за місцем перебування їх на військовому обліку;
ведення військового облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які перебувають на тимчасовому консульському обліку.
“Представники дипломатичних установ, згідно з чинним законодавством, не можуть видавати будь-які види повісток та вручати їх громадянам, що проживають за кордоном. Новим порядком повноваження дипустанов зводяться виключно до ведення обліку військовозобов’язаних та інформування про це відповідних органів в Україні, а тому нововведення в законодавстві ніяк не впливають на осіб, які перебувають за кордоном”, – зазначив юрист.

Тож, нововведення не поширюються на дипломатичні установи за кордоном.

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Повістки за кордоном: чи мобілізуватимуть українців у консульських установах в інших країнах