facebook

Доведеться пережити ще один пік нашестя мошки: репеленти не діють, але захист є

Мошкара настільки агресивна, що від її укусів навіть гинуть тварини.

Нашестя комашні переживає більшість українських регіонів, особливо – північ країни. Люди намагаються не виходити з хат. Впали надої молока, а кури не несуться. Перший пік розмноження мошок минає, але попереду – ще один, йдеться в ТСН.

Нашестя комах на всьому Поліссі по обидва боки Дніпра. Там специфічний ланшафт: ліси у поєднанні із заболоченими низинами, повільна віддача вологи. Це оптимальні умови для розмноження мошок. Але стільки чорних комашиних хмар – не було вже десятки років.

Фермер Григорій Ткаченко торік втратив майже дві сотні корів, ворожі війська на його худобу влаштовували сафарі. А цього року їх загризала мошкара. “Корови гуртувалися в таку кучку, вони один до одного тислись, корова не могла їсти, лише терлися один об одну”, – розповідає він.

Виробництво молока впало щонайменше на 15 відсотків, скаржиться пан Григорій. Через мошок корови геть втратили апетит і вперше довелося обробити худобу репелентом- речовиною, яка відлякує комах. “Були такі випадки у нашій місцевості, коли мошки нападали на тварин і роз’їдали слизові органи – ніс, рот, очі і був один випадок, коли мошки роз’їли вим’я корови”, – розповідає Григорій Ткаченко.

Підтримай нашу сторінку в Facebook.

Його ферма кілометрів за шість від Десни. Цього року вода висока, як ніколи. Зимове водопілля на Чернігівщині автоматично пересло у весняну, а після затяжної холодної весни різко потепліло. Все це, кажуть науковці, і спрацювало для масового розмноження мошкари.

На городах без захисних масок вже мало, хто порається. Весь базар Чернігова завішаний захисними масками. 10 гривень за просто сітчастий мішок на голову. Захисні капелюхи за сотню і ціна на них зросла ледь не вдвічі. Продавець каже, те, що колись продавалося одинацями – тепер найходовіший товар.

Вдень сільські вулиці нібито вимирають, всю роботу люди переносять на ранок, коли мошкара, яка любить комфортну температуру ще спить. Зникає вона ввечері, щоправда, “на зміну” виходять комарі.

Кури сонячного світла не бачать взагалі, цілодобово сидять у клітках і не хочуть нестися. Мошка лізе у слизові птиці і кури можуть задихнутися. Пару десятків у цьому селі вже закопали.

Не всі птахи, які харчуються мошкарою, прилетіли. Це ще одне пояснення від науковців. Все через холодну весну і війну. “Багато птахів, особливо оці перелітні, на шляхах міграційних у нас тут Дніпровський міграційний шлях і по Десні мігрують, а це все прикордоння, коли воно бомбить, горить все, це все фактор неспокою і це фактор такий лімітуючий”, – запевняє зав.кафедри екології та охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка Юрій Карпенко.

Він додає, що рятуватися від мошок треба природніми запахами, бо до репелентів комахи звикають. Ванілін, гвоздична олія, полинь та пижмо- тимчасовий порятунок від укусів.

Свербіж та почервоніння захисна реакція на укуси, кажуть лікарі. Радять прикладати тканину змочену холодною водою та промивати місце укусу з милом. Цього року кількість звернень до медиків суттєво зросла. “Укусу більше, аніж зазвичай, більше чешеться, інколи всередині виникають такі пухирці з водянистим вмістом – це синдром скітера. Це не алергічна реакція, а масивна реакція на отруту комахи” – пояснює алерголог Мар’яна Ликова.

https://www.youtube.com/watch?v=8H1E9ciLR8M&embeds_referring_euri=https%3A%2F%2Ftsn.ua%2F&source_ve_path=OTY3MTQ&feature=emb_imp_woyt

Мошки живуть від двох до чотирьох тижнів, після першої хвилі розмноження, науковці прогнозують і другу. Старожили ж кажуть, мошки дадуть спокій, лише коли відцвіте бузина.

 

 

Comments

comments

Жми «Нравится» и получай только лучшие посты в Facebook ↓

Доведеться пережити ще один пік нашестя мошки: репеленти не діють, але захист є